FRA: Lion siguran protiv Strazbura!

Ekipa Liona pobedila je Strazbur sa 2:0 u trećem kolu Lige 1.  Lionovo iskupljenje uz slalom Traorea.  Olimpik slavio protiv Strazbura s 2:0.

Fudbal 24.08.2018 | 23:51
Domaći fudbaleri do trijumfa su došli golovima Terijea u 42. minutu i Traorea u 64.

Posle tri odigrana kola Lion ima dve pobede i poraz i nalazi se na četvrtom mestu, dok je Strazbur deveti sa skorom 1/1/1.

U narednom kolu Lion čeka Nicu, odnosno Strazbur Nant.

Nabil Fekir je igrao tek oko desetak minuta večeras za Lion, ali je i bez njega tim Bruna Ženesija obezbedio nova tri boda u francuskoj Ligi 1. Lavovi su dočekali Strazbur i slavili s laganih 2:0 (1:0).

Prvi gol postigao je Martin Terije na odlično dodavanje Ferlana Mendija koji je prošao kroz celu odbranu Strazbura.

A, posebno je bio lep pogodak Bertranda Traorea. Bivši fudbaler Čelsija provozao je odbranu protivnika, kao i golmana, i posle superveleslaloma samo poslao loptu u mrežu nemoćnog Strazbura.

S obzirom na to da je Lion pre ovog meča poražen na gostovanju Renu, Lavovi su morali da operu fleke i da se iskupe pred domaćim navijačima. To im je i pošlo za rukom.

Trener Liona je iskoristio šansu pa je u poslednjih desetak minuta pružio šansu Nabilu Fekiru koji se polako vraća u takmičarsku formu. Ovo su mu prvi minuti u ovoj sezoni.

Dovoljno da Lion bude trenutno na 4. poziciji na tabeli sa šest osvojenih bodova.