ПЛ БиХ: Крупа сигурна, два пенала за треће мјесто Радника!

Крупа декласирала ГОШК (3:0), Радник је губио па преокренуо у Бијељини против Младости (3:1), док је Звијезда 09 поражена у Зеници од Челика (2:0).

Фудбал 19.08.2018 | 08:00
Крупа је уписала другу побједу ове сезоне и то против веома незгодног ГОШК-а (3:0).

Домаћи фудбалери су већ од самог почетка стигли до предности а погодак је већ у четвртом минуту постигао Елвир Кољић, који је убједљиво први стријелац првенства са седам постигнутих голова.

Могао је у 15. минуту Кенан Хаџић да удвостручи предност изабраницима Бранислава Крунића, али је био непрецизан у изгледној ситуцији.

ТИм из Габеле са друге стране такође је играо веома отворено и створио је добру прилику у 28. минуту, међутим, мрежа Јована Кутића се није затресла послије ударца Елведина Алетића.

У наставку је тим из кањона Тијесно најприје преко Ивана Црнова, овогодишњег појачања, повисио на 2:0 у 58. минуту, а све дилеме око побједника, ако су постојале, разријешио је Слободан Милановић десет минута касније.

КРУПА: Кутић, Макитан, Кољић, Пузигаћа, Марјановић, Никодијевић, Марић, Ханџић, Милановић, Максимовић, Црнов.

ГОШК: Козић, Чолић, Бошковић, Хасанхоџић, Ереиз, Алетић, Куловић, Ђајић, Рагуж, Зољ, Хајдаревић.

Радник је послије четири везана ремија забиљежио побједу и скочио на треће мјесто на табели!

Семберци су послије преокрета савладали Младост из Добоја код Кања резултатом 3:1 (2:1) иако су већ на самом почетку били у заостатку.

На Градском стадиону у Бијељини већ у осмом минуту десио се хладан туш за све присталице Радника.

Гости из Добоја код Какња су повели голом Петра Боје и потом се орјентисали на контранападе из којих су могли и да стигну до убједљивије предности.

Ипак у 28. минуту, екипа Младена Жижовића је успјела да стигне до изједначења преко Ирфана Хаџића, да би у 44. минуту из једанаестерца направила преокрет. Гол са "креча" за потпуни преокрет постигао је Александар Глишић.

На почетку другог дијела, поново је досуђен пенал за домаћина, који је овог пута реализовао Велибор Ђурић и практично "овјерио" други тријумф за семберски тим.

РАДНИК: Лучић, Радовић, Франић, Мартиновић, Васић, Попара, Пецо, Хаџић, Глишић, Ђурић, Алексић.

МЛАДОСТ: Велић, Хрељић, Диалло, Тандина, Гузина, Садиковић, Бојо, Хирош, Николић, Мујагић, Мишић.

Трећу овосезонску побједу изборили су и фудбалери Челика.

На "Билином пољу" савладан је новајлија у Премијер лиги БиХ, тим Звијезде 09 из Етно-села Станишићи, који су послије три почетна ремија укњижили и други узастопни пораз.

Зеничани су до предности стигли у 16. минуту након што је мрежу гостију погодио Шевко Окић, да би у другом полувремену искусни нападач асистирао Ивану Ливаји за нова три бода црно-црвених.

ЧЕЛИК: Ружић, Беваб, Врховац, Дедић, Салчиновић, Окић, Караматић, Граховац, Ливаја, Јамак, Николић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Ерић, Хусић, Хусеинбашић, Тојчић, Филиповић, Османагић, Војиновић, Шкахић, Бабић, Филиповић, Говедарица.