PL BiH: Krupa sigurna, dva penala za treće mjesto Radnika!

Krupa deklasirala GOŠK (3:0), Radnik je gubio pa preokrenuo u Bijeljini protiv Mladosti (3:1), dok je Zvijezda 09 poražena u Zenici od Čelika (2:0).

Fudbal 19.08.2018 | 08:00
Krupa je upisala drugu pobjedu ove sezone i to protiv veoma nezgodnog GOŠK-a (3:0).

Domaći fudbaleri su već od samog početka stigli do prednosti a pogodak je već u četvrtom minutu postigao Elvir Koljić, koji je ubjedljivo prvi strijelac prvenstva sa sedam postignutih golova.

Mogao je u 15. minutu Kenan Hadžić da udvostruči prednost izabranicima Branislava Krunića, ali je bio neprecizan u izglednoj situciji.

TIm iz Gabele sa druge strane takođe je igrao veoma otvoreno i stvorio je dobru priliku u 28. minutu, međutim, mreža Jovana Kutića se nije zatresla poslije udarca Elvedina Aletića.

U nastavku je tim iz kanjona Tijesno najprije preko Ivana Crnova, ovogodišnjeg pojačanja, povisio na 2:0 u 58. minutu, a sve dileme oko pobjednika, ako su postojale, razriješio je Slobodan Milanović deset minuta kasnije.

KRUPA: Kutić, Makitan, Koljić, Puzigaća, Marjanović, Nikodijević, Marić, Handžić, Milanović, Maksimović, Crnov.

GOŠK: Kozić, Čolić, Bošković, Hasanhodžić, Ereiz, Aletić, Kulović, Đajić, Raguž, Zolj, Hajdarević.

Radnik je poslije četiri vezana remija zabilježio pobjedu i skočio na treće mjesto na tabeli!

Semberci su poslije preokreta savladali Mladost iz Doboja kod Kanja rezultatom 3:1 (2:1) iako su već na samom početku bili u zaostatku.

Na Gradskom stadionu u Bijeljini već u osmom minutu desio se hladan tuš za sve pristalice Radnika.

Gosti iz Doboja kod Kaknja su poveli golom Petra Boje i potom se orjentisali na kontranapade iz kojih su mogli i da stignu do ubjedljivije prednosti.

Ipak u 28. minutu, ekipa Mladena Žižovića je uspjela da stigne do izjednačenja preko Irfana Hadžića, da bi u 44. minutu iz jedanaesterca napravila preokret. Gol sa "kreča" za potpuni preokret postigao je Aleksandar Glišić.

Na početku drugog dijela, ponovo je dosuđen penal za domaćina, koji je ovog puta realizovao Velibor Đurić i praktično "ovjerio" drugi trijumf za semberski tim.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Vasić, Popara, Peco, Hadžić, Glišić, Đurić, Aleksić.

MLADOST: Velić, Hreljić, Diallo, Tandina, Guzina, Sadiković, Bojo, Hiroš, Nikolić, Mujagić, Mišić.

Treću ovosezonsku pobjedu izborili su i fudbaleri Čelika.

Na "Bilinom polju" savladan je novajlija u Premijer ligi BiH, tim Zvijezde 09 iz Etno-sela Stanišići, koji su poslije tri početna remija uknjižili i drugi uzastopni poraz.

Zeničani su do prednosti stigli u 16. minutu nakon što je mrežu gostiju pogodio Ševko Okić, da bi u drugom poluvremenu iskusni napadač asistirao Ivanu Livaji za nova tri boda crno-crvenih.

ČELIK: Ružić, Bevab, Vrhovac, Dedić, Salčinović, Okić, Karamatić, Grahovac, Livaja, Jamak, Nikolić.

ZVIJEZDA 09: Erić, Husić, Huseinbašić, Tojčić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Škahić, Babić, Filipović, Govedarica.