ПЛ БиХ: Први пораз Крупе, опет реми Радника!

Тим Бранислава Крунића минимално је поражен у Тузли од Слободе (1:0), што је први пораз Крупе у новој сезони, док је четврти "егал" уписао бијељински Радник.

Фудбал 15.08.2018 | 20:10
Послије поготка у прошлом колу којим је "срушио" градског ривала Тузла сити (1:0), нападач Слободе Антонио Видовић поново је осигурао побједу црно-црвенима.

Гол одлуке против гостију из Крупе на Врбасу пао је у 73. минуту након што је добио употребљиву лопту од Тонија Ливанчића и погодио мрежу Јована Кутића.

У самом финишу играч Тузлака Адис Хаџановић је зарадио и црвени картон, али је Слобода сачувала минималац и освојила сва три бода.

Био је ово први неуспјех Крупе у актуелној сезони Премијер лиге БиХ, а други везани тријумф Слободе.

Само бод освојио је Радник, који је одиграо без голова против зеничког Челика у Бијељини - 0:0. Семберцима је ово био четврти реми у пет мечева ове сезоне и неефикасност ће сигурно забринути тренера бијељинског тима Младена Жижовића.

Побједу и то прву уписали су фудбалери ГОШК-а и одлично "наплатили" бод који су у претходном мечу освојили на "Кошеву" против Сарајева (1:1)

У сриједу су у Габели савладали Тузлу сити (3:2), док је комплетан плијен са гостовања против Младости у Добоју код Какња однио Широки Бријег (0:1) голом у 92. минуту, који је постигао Бернардо Матић.

Од 20.15 игра се сарајевски "вјечити дерби" између Жељезничара и Сарајева, а посљедњи сусрет петог кола између Зрињског и Звијезде 09, пролонгиран је за 28. август, због обавеза шампиона БиХ у квалификацијама за Лигу Европе.