PL BiH: Prvi poraz Krupe, opet remi Radnika!

Tim Branislava Krunića minimalno je poražen u Tuzli od Slobode (1:0), što je prvi poraz Krupe u novoj sezoni, dok je četvrti "egal" upisao bijeljinski Radnik.

Fudbal 15.08.2018 | 20:10
Poslije pogotka u prošlom kolu kojim je "srušio" gradskog rivala Tuzla siti (1:0), napadač Slobode Antonio Vidović ponovo je osigurao pobjedu crno-crvenima.

Gol odluke protiv gostiju iz Krupe na Vrbasu pao je u 73. minutu nakon što je dobio upotrebljivu loptu od Tonija Livančića i pogodio mrežu Jovana Kutića.

U samom finišu igrač Tuzlaka Adis Hadžanović je zaradio i crveni karton, ali je Sloboda sačuvala minimalac i osvojila sva tri boda.

Bio je ovo prvi neuspjeh Krupe u aktuelnoj sezoni Premijer lige BiH, a drugi vezani trijumf Slobode.

Samo bod osvojio je Radnik, koji je odigrao bez golova protiv zeničkog Čelika u Bijeljini - 0:0. Sembercima je ovo bio četvrti remi u pet mečeva ove sezone i neefikasnost će sigurno zabrinuti trenera bijeljinskog tima Mladena Žižovića.

Pobjedu i to prvu upisali su fudbaleri GOŠK-a i odlično "naplatili" bod koji su u prethodnom meču osvojili na "Koševu" protiv Sarajeva (1:1)

U srijedu su u Gabeli savladali Tuzlu siti (3:2), dok je kompletan plijen sa gostovanja protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja odnio Široki Brijeg (0:1) golom u 92. minutu, koji je postigao Bernardo Matić.

Od 20.15 igra se sarajevski "vječiti derbi" između Željezničara i Sarajeva, a posljednji susret petog kola između Zrinjskog i Zvijezde 09, prolongiran je za 28. avgust, zbog obaveza šampiona BiH u kvalifikacijama za Ligu Evrope.