ТУР: Бешикташ под ручном до првенца!

Пепе и Рајан Бабел погодили за тријумф над Ахисаром.

Фудбал 13.08.2018 | 08:30
Бешикташ је уписао првенац на отварању нове сезоне, али не може се рећи да је блистао. Истанбулски црно-бели су на свом терену савладали Ахисар са 2:1 и направили пристојну увертиру за реванш са аустријским ЛАСК-ом у трећем колу квалификација за Лигу Европе.

За само три минута је домаћин успео да дође до, испоставиће се, довољне залихе за освајање прва три бода у шампионату.

Стрелац првог првенственог гола за Бешикташ у новој сезони био је Пепе у 39. минуту, а предност је дуплирао Рајан Бабел три минута пре краја првог полувремена.

Јевген Селезњов је поготком у 56. минуту вратио дозу неизвесности у дуел на Водафон арена, али то је било све што су гости успели да ураде.

Бешикташ је потенцијални ривал Партизана у плеј-офу за Лигу Европе. Наравно, ако истанбулски Орлови прођу ЛАСК, а српки представник елиминише Нордсјеланд из Данске.