TUR: Bešiktaš pod ručnom do prvenca!

Pepe i Rajan Babel pogodili za trijumf nad Ahisarom.

Fudbal 13.08.2018 | 08:30
Bešiktaš je upisao prvenac na otvaranju nove sezone, ali ne može se reći da je blistao. Istanbulski crno-beli su na svom terenu savladali Ahisar sa 2:1 i napravili pristojnu uvertiru za revanš sa austrijskim LASK-om u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Za samo tri minuta je domaćin uspeo da dođe do, ispostaviće se, dovoljne zalihe za osvajanje prva tri boda u šampionatu.

Strelac prvog prvenstvenog gola za Bešiktaš u novoj sezoni bio je Pepe u 39. minutu, a prednost je duplirao Rajan Babel tri minuta pre kraja prvog poluvremena.

Jevgen Seleznjov je pogotkom u 56. minutu vratio dozu neizvesnosti u duel na Vodafon arena, ali to je bilo sve što su gosti uspeli da urade.

Bešiktaš je potencijalni rival Partizana u plej-ofu za Ligu Evrope. Naravno, ako istanbulski Orlovi prođu LASK, a srpki predstavnik eliminiše Nordsjeland iz Danske.