ПОР: Дост за преокрет Спортинга, Раћа Петровић стартер!

Лавови се мучили, па преокренули против Мореиреншеа.

Фудбал 13.08.2018 | 08:15
Нервирали су опет фудбалери Спортинга своје навијаче у мечу првог кола Примеире против Мореиреншеа, али су Лавови после преокрета ипак славили са 3:1 и освојили три бода.

Српски интернационалац Радосав Петровић био је стартер у екипи Спортинга и заузео је место у везном реду.

Може се рећи да је јунак преокрета и победе Спортинга био двоструки стрелац Бас Дост. Холанђанин се прво прописно испромашивао, али је и затресао мрежу у 74. минуту из пенала, односно судијској надокнади.

А домаћи су одлично почели и већ у шестом минуту дошли до предности преко Ериберта Тавареса. Радост домаћих навијача, међутим, трајалаје само десет минута пре него што је Бруно Фернандес постигао изједначујући гол.

Иако је Спортинг после тог поготка кренуо у тоталну офанзиву, Мореиренше је дуго одолевао, а тек у завршници меча домаћину је пала концентрација.

ПОРТУГАЛ 1 - 1. КОЛО