POR: Dost za preokret Sportinga, Raća Petrović starter!

Lavovi se mučili, pa preokrenuli protiv Moreirenšea.

Fudbal 13.08.2018 | 08:15
Nervirali su opet fudbaleri Sportinga svoje navijače u meču prvog kola Primeire protiv Moreirenšea, ali su Lavovi posle preokreta ipak slavili sa 3:1 i osvojili tri boda.

Srpski internacionalac Radosav Petrović bio je starter u ekipi Sportinga i zauzeo je mesto u veznom redu.

Može se reći da je junak preokreta i pobede Sportinga bio dvostruki strelac Bas Dost. Holanđanin se prvo propisno ispromašivao, ali je i zatresao mrežu u 74. minutu iz penala, odnosno sudijskoj nadoknadi.

A domaći su odlično počeli i već u šestom minutu došli do prednosti preko Eriberta Tavaresa. Radost domaćih navijača, međutim, trajalaje samo deset minuta pre nego što je Bruno Fernandes postigao izjednačujući gol.

Iako je Sporting posle tog pogotka krenuo u totalnu ofanzivu, Moreirenše je dugo odolevao, a tek u završnici meča domaćinu je pala koncentracija.

PORTUGAL 1 - 1. KOLO