ФРА: Лион лагано на премијери!

Нова сезона, исти Депај - магија из слободњака за победу на премијери! Лион славио против Амијена са 2:0.

Фудбал 12.08.2018 | 17:15
Олимпик Лион рутински је отворио сезону у француској Лиги 1 и на свом терену узео меру Амијену. Било је 2:0 за домаћина у премијерном колу, а могао је Лион и још неки пут да затресе противничку мрежу. Ваљда је и домаћим фудбалерима било много по врућини и 32 степена да трче још више и “запињу”.

У већем делу утакмице Лион је доминирао, а тек у завршници утакмице Амијен је дошао до даха и донекле успоставио равнотежу.

Мрежу борбених гостију први је затресао Бертран Траоре у 24. минуту, после лепог соло продора и додавања Танжија Ндомбелеа.

После водећег поготка, Лион је контролисао утакмицу, држао лопту и повремено нападао како би другим голом отклонио све дилеме око коначног исхода. Ако их је уопште и било.

И то се десило у 75. минуту када је Мемфис Депај сјајно извео слободан ударац са ивице казненог простора. Таман да најави још једну добру сезону. У прошлој је у Лиги 1 постигао 19 и наместио 13 голова.

ЛИГА 1 - 1. КОЛО