FRA: Lion lagano na premijeri!

Nova sezona, isti Depaj - magija iz slobodnjaka za pobedu na premijeri! Lion slavio protiv Amijena sa 2:0.

Fudbal 12.08.2018 | 17:15
Olimpik Lion rutinski je otvorio sezonu u francuskoj Ligi 1 i na svom terenu uzeo meru Amijenu. Bilo je 2:0 za domaćina u premijernom kolu, a mogao je Lion i još neki put da zatrese protivničku mrežu. Valjda je i domaćim fudbalerima bilo mnogo po vrućini i 32 stepena da trče još više i “zapinju”.

U većem delu utakmice Lion je dominirao, a tek u završnici utakmice Amijen je došao do daha i donekle uspostavio ravnotežu.

Mrežu borbenih gostiju prvi je zatresao Bertran Traore u 24. minutu, posle lepog solo prodora i dodavanja Tanžija Ndombelea.

Posle vodećeg pogotka, Lion je kontrolisao utakmicu, držao loptu i povremeno napadao kako bi drugim golom otklonio sve dileme oko konačnog ishoda. Ako ih je uopšte i bilo.

I to se desilo u 75. minutu kada je Memfis Depaj sjajno izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora. Taman da najavi još jednu dobru sezonu. U prošloj je u Ligi 1 postigao 19 i namestio 13 golova.

LIGA 1 - 1. KOLO