ХОЛ: Фајенорд срамотан - два црвена и ново понижење!

Леонид Слуцки импресионирао Холандију! Славни клуб из Ротердама изгубио на гостовању код новог прволигаша.

Фудбал 12.08.2018 | 17:00
Пре две године успели су да врате титулу у Ротердам и чинило се да ће ова нова генерација покренути ново уздизање славног клуба. Уместо тога, као да им је тај пехар ископао рупу под ногама. Фајенорд ни прошле сезоне није могао да се препозна, али тек је ова кренула катастрофално. Само три дана након срамотног пораза у Тренчину (0:4) још једно понижење шампиона Европе из 1970. године. Овог пута у Дутинхајму. Нови прволигаш Де Графшап славио је са 2:0.

Јунак победе био је Фабијан Сераренс и не само због пресудног гола у 31. минуте утакмице, већ можда и више од тога због другог жутог који је извукао од Ерика Ботегина. Са десеторицом од 67. минута било је јасно да ће гости тешко до преокрета, мада нису имали ни среће. Жан-Пол Ботијус је уздрмао стативу, пре но што је и он сам уздрмао темеље успешне сезоне у Ротердаму. Ироничан аплауз ка судији значио је други жути картон и за Ботијуса, а ту је већ био крај, који је Стефан Нијланд само потврдио у последњим минутима утакмице.

За разлику од Фајенорда, Витесе је импресионирао уочи реванша са Базелом у којем ће јурити гол заостатка из првог меча. Чини се да су у Арнему прилично наоштрени да избаце шампиона Швајцарске, који је у квалификацијама за Лигу Европе пошто га је претходно ПАОК зауставио на путу ка местом међ европском елитом. У Арнему је Рики ван Волфсвинкел у судијској надокнади пресудио свом бившем клубу (1:0), али Витесе још има шансе. И очигледно силан мотив – 5:1 против Гронингена на старту Ередивизије.

Какав деби чувеног Леонида Слуцког, легенде московског ЦСКА, у Ередивизији.