HOL: Fajenord sramotan - dva crvena i novo poniženje!

Leonid Slucki impresionirao Holandiju! Slavni klub iz Roterdama izgubio na gostovanju kod novog prvoligaša.

Fudbal 12.08.2018 | 17:00
Pre dve godine uspeli su da vrate titulu u Roterdam i činilo se da će ova nova generacija pokrenuti novo uzdizanje slavnog kluba. Umesto toga, kao da im je taj pehar iskopao rupu pod nogama. Fajenord ni prošle sezone nije mogao da se prepozna, ali tek je ova krenula katastrofalno. Samo tri dana nakon sramotnog poraza u Trenčinu (0:4) još jedno poniženje šampiona Evrope iz 1970. godine. Ovog puta u Dutinhajmu. Novi prvoligaš De Grafšap slavio je sa 2:0.

Junak pobede bio je Fabijan Serarens i ne samo zbog presudnog gola u 31. minute utakmice, već možda i više od toga zbog drugog žutog koji je izvukao od Erika Botegina. Sa desetoricom od 67. minuta bilo je jasno da će gosti teško do preokreta, mada nisu imali ni sreće. Žan-Pol Botijus je uzdrmao stativu, pre no što je i on sam uzdrmao temelje uspešne sezone u Roterdamu. Ironičan aplauz ka sudiji značio je drugi žuti karton i za Botijusa, a tu je već bio kraj, koji je Stefan Nijland samo potvrdio u poslednjim minutima utakmice.

Za razliku od Fajenorda, Vitese je impresionirao uoči revanša sa Bazelom u kojem će juriti gol zaostatka iz prvog meča. Čini se da su u Arnemu prilično naoštreni da izbace šampiona Švajcarske, koji je u kvalifikacijama za Ligu Evrope pošto ga je prethodno PAOK zaustavio na putu ka mestom međ evropskom elitom. U Arnemu je Riki van Volfsvinkel u sudijskoj nadoknadi presudio svom bivšem klubu (1:0), ali Vitese još ima šanse. I očigledno silan motiv – 5:1 protiv Groningena na startu Eredivizije.

Kakav debi čuvenog Leonida Sluckog, legende moskovskog CSKA, u Erediviziji.