Чемпионшип: Лудак унаказио Лампарда!

Лидс се дефинитивно не шали, победа у Дербију - 1:4.

Фудбал 12.08.2018 | 10:30
Лидс Јунајтед се не шали. Успавани џин енглеског фудбала решио је маестрално још један меч и новом убедљивом победом на гостовању у Дербију од 4:1 истакао рану кандидатуру за највиши пласман у Чемпионшипу. Циљ Лидса је плеј-оф, тренутно су други на табели, а рана форма и победе над фаворитима Стоуком у прошлом колу и Овновима данас, истичу овај тим у најужи круг кандидата за директну промоцију.

Марсело Бијелса је очитао тренерску лекцију млађем колеги Френку Лампарду и показао како треба да игра један модеран и снажан тим. Нападачки, током свих 90 минута, Вајтси су марширали Прајд Парком, а погодак сензационалног Пољака Матеуша Клиха (други у две утакмице за играча ког су прошле зиме хтели да оптусте?!) већ у петом минуту отворио им је пут ка победи. Нису се гости забринули ни када је најбољи играч домаћих Том Лоренс лепом бомбом из слободњака у 12. поравнао на 1:1. Играли су стрпљиво и доминантно.

Врло брзо све је дошло на своје место, а два лепа поготка Кемара Руфа у 21. и 60. минуту означила су и дефинитиван крај било какве наде за Овнове које је дотукао Македонац Алијоски у 64. минуту. Блистао је вечерас и искусни Шпанац Пабло Ернадез, који је забележио две асистенције, а Лидс је генерално показао да Бијелсин фудбал са много поседа лопте и кратких пасова и те како има прођу у Енглеској и Чемпионшипу, у шта су многи сумњали када је дошао.

Што се тиче Лампарда и Дербија, овај пораз не треба да их обесхрабри. Они имају млад тим који има времена да достигне праву форму и направи велики резултат ове сезоне. На том путу Лекција чувеног лудака ће им бити од велике користи...

/Бакли 57, Магенис 60 - Вајман 64, Птерсон 81/

Квинс Парк Ренџерс - Шефилд Јунајтед 1:2 (1:1)
/Езе 29 - Шарп 43, Мекголдрик 65. пенал/

Мидлзбро - Бирмингем 1:0 (1:0)
/Асомбалонга 13/

Норич - Вест Бромвич Албион 3:4 (1:1)
/Роудс 24, Пуки 70, Ханли 82 - Родригез 33. пенал, 48, Барнс 65, Робсон-Кану 79/

Нотингем - Рединг 1:0 (0:0)