Čempionšip: Ludak unakazio Lamparda!

Lids se definitivno ne šali, pobeda u Derbiju - 1:4.

Fudbal 12.08.2018 | 10:30
Lids Junajted se ne šali. Uspavani džin engleskog fudbala rešio je maestralno još jedan meč i novom ubedljivom pobedom na gostovanju u Derbiju od 4:1 istakao ranu kandidaturu za najviši plasman u Čempionšipu. Cilj Lidsa je plej-of, trenutno su drugi na tabeli, a rana forma i pobede nad favoritima Stoukom u prošlom kolu i Ovnovima danas, ističu ovaj tim u najuži krug kandidata za direktnu promociju.

Marselo Bijelsa je očitao trenersku lekciju mlađem kolegi Frenku Lampardu i pokazao kako treba da igra jedan moderan i snažan tim. Napadački, tokom svih 90 minuta, Vajtsi su marširali Prajd Parkom, a pogodak senzacionalnog Poljaka Mateuša Kliha (drugi u dve utakmice za igrača kog su prošle zime hteli da optuste?!) već u petom minutu otvorio im je put ka pobedi. Nisu se gosti zabrinuli ni kada je najbolji igrač domaćih Tom Lorens lepom bombom iz slobodnjaka u 12. poravnao na 1:1. Igrali su strpljivo i dominantno.

Vrlo brzo sve je došlo na svoje mesto, a dva lepa pogotka Kemara Rufa u 21. i 60. minutu označila su i definitivan kraj bilo kakve nade za Ovnove koje je dotukao Makedonac Alijoski u 64. minutu. Blistao je večeras i iskusni Španac Pablo Ernadez, koji je zabeležio dve asistencije, a Lids je generalno pokazao da Bijelsin fudbal sa mnogo poseda lopte i kratkih pasova i te kako ima prođu u Engleskoj i Čempionšipu, u šta su mnogi sumnjali kada je došao.

Što se tiče Lamparda i Derbija, ovaj poraz ne treba da ih obeshrabri. Oni imaju mlad tim koji ima vremena da dostigne pravu formu i napravi veliki rezultat ove sezone. Na tom putu Lekcija čuvenog ludaka će im biti od velike koristi...

/Bakli 57, Magenis 60 - Vajman 64, Pterson 81/

Kvins Park Rendžers - Šefild Junajted 1:2 (1:1)
/Eze 29 - Šarp 43, Mekgoldrik 65. penal/

Midlzbro - Birmingem 1:0 (1:0)
/Asombalonga 13/

Norič - Vest Bromvič Albion 3:4 (1:1)
/Rouds 24, Puki 70, Hanli 82 - Rodrigez 33. penal, 48, Barns 65, Robson-Kanu 79/

Notingem - Reding 1:0 (0:0)