ФРА: "Луда" завршница Нима, Лил бољи од Рена!

Фудбалери Нима одиграли су изванредну завршницу утакмице првог кола француске Лиге 1 и преокретом победили Анже 4:3.  Каква лудница у Француској - Крокодили са играчем мање од 1:3 до 4:3 за 13 минута! Анже је прокоцкао оно што је готово па било немогуће!

Фудбал 12.08.2018 | 10:00
Први гол за победнички састав је постигао Тијуб у четвртом минуту, изједначио је Капел у 33, да би Анже на старту другог дела дошао до преокрета.

Прво се Фулђини убацио из другог плана у 51. минуту и дао гол за 2:1, а онда је Траоре после корнера дао гол у 55. за 3:1.

Депре је у 76. смањио на 2:3, да би права "лудница" настала у завршници. Прво је Мигел у 79. добио други жути картон па је Ним остао са играчем мање до краја.

То није сметало Рипару да у 85. минуту изједначи на 3:3 после страшног дриблинга и центаршута Тијуба, да би три минута касније Депре поставио коначан резултат "ластом" после убацивања Рипара.

Победу је остварио и Лил који је са 3:1 био бољи од Рена. Голове за Лил су постигли Мотиба у 45, Пепе у 54. и Бамба у 68, а једини погодак за Рен је био и водећи гол Гренијеа у 43. минуту меча.

У осталим мечевима, Сент Етјен је савладао Генгам 2:1, истим резултатом је и Дижон победио Монпеље, а Ница је поражена од Ремса са 0:1.

Какав спектакл у првом колу француске Лиге 1. Новајлија у елити, Ним после филмског преокрета савладала је домаћин Анже са 4:3, иако је до 77. минута имао два гола заостатка, а недуго затим је остао са играчем мање на терену.

Популарни Крокодили из Нима су на чудесан начин стигли до три гола и потпуног преокрета који је почео голом Клемена Депреа у 77. минуту. Два минута касније други жути картон зарадио је играч Нима, Мигел, и деловало је да су све дилеме око победника отклоњена.

Али, у 85. минуту Ним је показао зашто никада не треба одустајати. Упорни Сада Тијуб је прошао по десном крилу и пронашао на петерцу Рена Рипара, а овај ударцем под пречку донео изједначење.

А онда, када су сви већ очекивали да се меч заврши без победника – нови ударац задао је Ним. Овај пут са левог крила центрирао је Рипар, а Депре у паду главом малтене са земље боцнуо лопту у мрежу за потпуно неверицу домаћих навијача.

Иначе је Ним одлично почео утакмицу, јер је већ у четвртом минуту поменути Тијуб искористио непажњу одбране Анжеа. А онда је уследио бруталан одговор домаћина.

У 33. минуту изједначио је Пјерик Капел, а за само четири минута у другом полувремену Анже је осигурао убедљиво вођство. Најпре је у 51. минуту за 2:1 погодио Анђело Фулгини, а вођство је дуплирао Исмаел Траоре. Испоставило се, међутим, да ни ова предност није гарантовала Анжеу да ће остати непоражен.

Претходних сезона Ница је важила за итекако опасног и незгодног ривала, али је вечерас одиграла слабу утакмицу и на свом терену изгубила од Ремса.

Да све буде још горе по домаћина, већ у другом минуту гости су повели преко везисте Мусе Думбије и успели су да одбију све нападе домаћина.