FRA: "Luda" završnica Nima, Lil bolji od Rena!

Fudbaleri Nima odigrali su izvanrednu završnicu utakmice prvog kola francuske Lige 1 i preokretom pobedili Anže 4:3.  Kakva ludnica u Francuskoj - Krokodili sa igračem manje od 1:3 do 4:3 za 13 minuta! Anže je prokockao ono što je gotovo pa bilo nemoguće!

Fudbal 12.08.2018 | 10:00
Prvi gol za pobednički sastav je postigao Tijub u četvrtom minutu, izjednačio je Kapel u 33, da bi Anže na startu drugog dela došao do preokreta.

Prvo se Fulđini ubacio iz drugog plana u 51. minutu i dao gol za 2:1, a onda je Traore posle kornera dao gol u 55. za 3:1.

Depre je u 76. smanjio na 2:3, da bi prava "ludnica" nastala u završnici. Prvo je Migel u 79. dobio drugi žuti karton pa je Nim ostao sa igračem manje do kraja.

To nije smetalo Riparu da u 85. minutu izjednači na 3:3 posle strašnog driblinga i centaršuta Tijuba, da bi tri minuta kasnije Depre postavio konačan rezultat "lastom" posle ubacivanja Ripara.

Pobedu je ostvario i Lil koji je sa 3:1 bio bolji od Rena. Golove za Lil su postigli Motiba u 45, Pepe u 54. i Bamba u 68, a jedini pogodak za Ren je bio i vodeći gol Grenijea u 43. minutu meča.

U ostalim mečevima, Sent Etjen je savladao Gengam 2:1, istim rezultatom je i Dižon pobedio Monpelje, a Nica je poražena od Remsa sa 0:1.

Kakav spektakl u prvom kolu francuske Lige 1. Novajlija u eliti, Nim posle filmskog preokreta savladala je domaćin Anže sa 4:3, iako je do 77. minuta imao dva gola zaostatka, a nedugo zatim je ostao sa igračem manje na terenu.

Popularni Krokodili iz Nima su na čudesan način stigli do tri gola i potpunog preokreta koji je počeo golom Klemena Deprea u 77. minutu. Dva minuta kasnije drugi žuti karton zaradio je igrač Nima, Migel, i delovalo je da su sve dileme oko pobednika otklonjena.

Ali, u 85. minutu Nim je pokazao zašto nikada ne treba odustajati. Uporni Sada Tijub je prošao po desnom krilu i pronašao na petercu Rena Ripara, a ovaj udarcem pod prečku doneo izjednačenje.

A onda, kada su svi već očekivali da se meč završi bez pobednika – novi udarac zadao je Nim. Ovaj put sa levog krila centrirao je Ripar, a Depre u padu glavom maltene sa zemlje bocnuo loptu u mrežu za potpuno nevericu domaćih navijača.

Inače je Nim odlično počeo utakmicu, jer je već u četvrtom minutu pomenuti Tijub iskoristio nepažnju odbrane Anžea. A onda je usledio brutalan odgovor domaćina.

U 33. minutu izjednačio je Pjerik Kapel, a za samo četiri minuta u drugom poluvremenu Anže je osigurao ubedljivo vođstvo. Najpre je u 51. minutu za 2:1 pogodio Anđelo Fulgini, a vođstvo je duplirao Ismael Traore. Ispostavilo se, međutim, da ni ova prednost nije garantovala Anžeu da će ostati neporažen.

Prethodnih sezona Nica je važila za itekako opasnog i nezgodnog rivala, ali je večeras odigrala slabu utakmicu i na svom terenu izgubila od Remsa.

Da sve bude još gore po domaćina, već u drugom minutu gosti su poveli preko veziste Muse Dumbije i uspeli su da odbiju sve napade domaćina.