Чемпионшип: Пјулис и Брус заузели курс ка елити!

Бивши динамовац пробудио Шумаре, још један ћорак Стоука! Само један меч без голова овог поподнева. . .

Фудбал 11.08.2018 | 18:45
Мидлзбро је дефинитивно заузео курс ка Премијер лиги. И поред чињенице да је протеклих дана остао без Бена Гибсона и Адаме Траореа, који су отишли у виши ранг, тим са Риверсајда је уписао другу везану победу на свом терену против Бирмингема од 1:0 и избио на чело Чемпионшипа (с утакмицом више).

Једини погодак за тим Тонија Пјулиса дао је Брит Асомбалонга већ у 12. минуту, а упркос теренској доминацији током целог меча тај резултат је остао на снази до самог краја. Боро је био бољи, поништена су му два гола у првом полувремену, а у финишу није стрепео ни око коначног исхода пошто је утакмицу завршио с играчем више због искључења Крејга Гарднера у 83. минуту.

Највеће разочарање суботнег поподнева је Стоук који није славио на свом терену против Брентфорда. Пројектован да буде шампион Чемпионшипа ове сезоне домаћин је повео преко Беника Афобеа у 29. минуту, али је Француз Мупај у 66. утишао град на Тренту и задао нови шамар Герију Ровету и Грнчарима.

Драматичну победу однела је Астон Вила која се намучила у Бирмингему са Виганом (3:2), а ИсланђанинБиркир Бјарнарсон обрадовао је Стива Бруса у трећем минуту надокнаде, па је великан са Вила Парка задржао стопостотни учинак после стартне две утакмице.

Успешан је био и Свонси који је са подмлађеним тимом, после одласка многих премијерлигашких ведета из прошле сезоне, стигао до друге победе у шампионату. На Либертију је данас пао Престон (1:0) поготкомФултона па је тим Грејема Потера наставио да одушевљава армију својих навијача.

И успавани великан Нотингем Форест уписао је данас прву победу после два стартна ремија, а њу им је донео Алжирац Ел Арби Судани. Играо се 68. минут на Сити Граунду када је бивши фудбалер загребачког Динама матирао голмана гостију Вита Манонеа, и донео премијерну победу екипи Ајтора Каранке.

Најспектакуларнији меч одигран је овог поподнева на Кероу Роуду где је Вест Бромвич Албион у ватромету голова савладао Норич са 4:3.

/Бакли 57, Магенис 60 - Вајман 64, Птерсон 81/

Квинс Парк Ренџерс - Шефилд Јунајтед 1:2 (1:1)
/Езе 29 - Шарп 43, Мекголдрик 65. пенал/

Мидлзбро - Бирмингем 1:0 (1:0)
/Асомбалонга 13/

Норич - Вест Бромвич Албион 3:4 (1:1)
/Роудс 24, Пуки 70, Ханли 82 - Родригез 33. пенал, 48, Барнс 65, Робсон-Кану 79/

Нотингем - Рединг 1:0 (0:0)