Čempionšip: Pjulis i Brus zauzeli kurs ka eliti!

Bivši dinamovac probudio Šumare, još jedan ćorak Stouka! Samo jedan meč bez golova ovog popodneva. . .

Fudbal 11.08.2018 | 18:45
Midlzbro je definitivno zauzeo kurs ka Premijer ligi. I pored činjenice da je proteklih dana ostao bez Bena Gibsona i Adame Traorea, koji su otišli u viši rang, tim sa Riversajda je upisao drugu vezanu pobedu na svom terenu protiv Birmingema od 1:0 i izbio na čelo Čempionšipa (s utakmicom više).

Jedini pogodak za tim Tonija Pjulisa dao je Brit Asombalonga već u 12. minutu, a uprkos terenskoj dominaciji tokom celog meča taj rezultat je ostao na snazi do samog kraja. Boro je bio bolji, poništena su mu dva gola u prvom poluvremenu, a u finišu nije strepeo ni oko konačnog ishoda pošto je utakmicu završio s igračem više zbog isključenja Krejga Gardnera u 83. minutu.

Najveće razočaranje subotneg popodneva je Stouk koji nije slavio na svom terenu protiv Brentforda. Projektovan da bude šampion Čempionšipa ove sezone domaćin je poveo preko Benika Afobea u 29. minutu, ali je Francuz Mupaj u 66. utišao grad na Trentu i zadao novi šamar Geriju Rovetu i Grnčarima.

Dramatičnu pobedu odnela je Aston Vila koja se namučila u Birmingemu sa Viganom (3:2), a IslanđaninBirkir Bjarnarson obradovao je Stiva Brusa u trećem minutu nadoknade, pa je velikan sa Vila Parka zadržao stopostotni učinak posle startne dve utakmice.

Uspešan je bio i Svonsi koji je sa podmlađenim timom, posle odlaska mnogih premijerligaških vedeta iz prošle sezone, stigao do druge pobede u šampionatu. Na Libertiju je danas pao Preston (1:0) pogotkomFultona pa je tim Grejema Potera nastavio da oduševljava armiju svojih navijača.

I uspavani velikan Notingem Forest upisao je danas prvu pobedu posle dva startna remija, a nju im je doneo Alžirac El Arbi Sudani. Igrao se 68. minut na Siti Graundu kada je bivši fudbaler zagrebačkog Dinama matirao golmana gostiju Vita Manonea, i doneo premijernu pobedu ekipi Ajtora Karanke.

Najspektakularniji meč odigran je ovog popodneva na Kerou Roudu gde je Vest Bromvič Albion u vatrometu golova savladao Norič sa 4:3.

/Bakli 57, Magenis 60 - Vajman 64, Pterson 81/

Kvins Park Rendžers - Šefild Junajted 1:2 (1:1)
/Eze 29 - Šarp 43, Mekgoldrik 65. penal/

Midlzbro - Birmingem 1:0 (1:0)
/Asombalonga 13/

Norič - Vest Bromvič Albion 3:4 (1:1)
/Rouds 24, Puki 70, Hanli 82 - Rodrigez 33. penal, 48, Barns 65, Robson-Kanu 79/

Notingem - Reding 1:0 (0:0)