ХОЛ: Почело је! Пет голова, два пенала, један црвени!

Херенвен славио на гостовању Зволеу с 3:2.

Фудбал 10.08.2018 | 22:10
Ередивизија - значи голови!

И тако је и почело. Ако се по јутру дан познаје, чека нас много добрих утакмица у холандском шампионату. На отварању нове сезоне Зволе је дочекао Херенвен, а гости су славили с 3:2 (3:1) у веома узбудљивом дуелу пуном догађаја.

Зволе је оба гола постигао из пенала и оба пута је прецизан био Ван Дујнен. Први гол је дао у 28. минуту, али је Херенвен већ до полувремена успео да постигне чак три комада.

Торсби је био расположен за игру. Дао је гол у 32. па у 39. минуту, а Зенели је до одласка на одмор додатно повећао предност.

Међутим, управо је Торсби у 55. минуту добио директан црвени картон и оставио саиграче на цедилу, а Ван Дујнен је постигао свој други погодак са беле тачке.

Имао је Зволе играча више и довољно времена да стигне барем до бода. Нападао је домаћин, стварао је шансе, али није успео чак ни до бода.

Како је кренуло, изгледа да ће Ередивизија опет бити лига на којој треба играти на голове. Сада је дошло 5+.

ХОЛАНДИЈА 1 - 1. КОЛО