HOL: Počelo je! Pet golova, dva penala, jedan crveni!

Herenven slavio na gostovanju Zvoleu s 3:2.

Fudbal 10.08.2018 | 22:10
Eredivizija - znači golovi!

I tako je i počelo. Ako se po jutru dan poznaje, čeka nas mnogo dobrih utakmica u holandskom šampionatu. Na otvaranju nove sezone Zvole je dočekao Herenven, a gosti su slavili s 3:2 (3:1) u veoma uzbudljivom duelu punom događaja.

Zvole je oba gola postigao iz penala i oba puta je precizan bio Van Dujnen. Prvi gol je dao u 28. minutu, ali je Herenven već do poluvremena uspeo da postigne čak tri komada.

Torsbi je bio raspoložen za igru. Dao je gol u 32. pa u 39. minutu, a Zeneli je do odlaska na odmor dodatno povećao prednost.

Međutim, upravo je Torsbi u 55. minutu dobio direktan crveni karton i ostavio saigrače na cedilu, a Van Dujnen je postigao svoj drugi pogodak sa bele tačke.

Imao je Zvole igrača više i dovoljno vremena da stigne barem do boda. Napadao je domaćin, stvarao je šanse, ali nije uspeo čak ni do boda.

Kako je krenulo, izgleda da će Eredivizija opet biti liga na kojoj treba igrati na golove. Sada je došlo 5+.

HOLANDIJA 1 - 1. KOLO