Клопова машина меље, Грујић играо штопера!

Фабињо промаши пенал, а Лукић добио шансу у финишу.  Ливерпул савладао Торино са 3:1 у пријатељском мечу на Енфилду.

Фудбал 08.08.2018 | 10:45
Ливерпул наставља да ниже победе у праскозорје нове сезоне. Екипа Јиргена Клопа на свом терену је савладала Торино са 3:1, а последњих 20 минута за Црвене је играо и Марко Грујић и то на позицији штопера.

Шансу је добио и други српски репрезентативац Саша Лукић, који је у 79. минуту у екипи Торина заменио Томаса Ринкона.

Веома брзо је трофејни енглески клуб дошао до убедљиве предности и то за само три минута. Прво је Роберто Фирмино у 21. минуту искористио добро додавање Мохамеда Салаха. Већ у 24. било је 2:0 за Ливерпул, а гол је дао Џорџињо Вајналдум.

Торино је у 31. минуту успео да смањи заостатак поготком Андрее Белотија, а коначан резултат поставио је Данијел Стариџ три минута пре краја утакмице.

Ову утакмицу поред четири поготка, обележио је Фабињо који је у 17. минуту промашио пенал. Гађао је Бразилац поред леве стативе, али на његову срећу, то није утицало на коначан исход. Занимљиво, Фабињо је у Монаку имао максималан учинак са беле тачке – 16 од 16.

Иначе, ово је фудбалерима Ливерпула била четврта узастопна победа у пријатељским мечевима, а претходно су савладали Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и Наполи.

Репрезентативца Србије Адема Љајића овај пут није било ни у протоколу Торина. Ко зна, можда то има неке везе са могућношћу да га Граната прода у овом прелазном року.

ЛИВЕРПУЛ – ТОРИНО 3:1 (2:1)
/Фирмино 21, Вајналдум 24, Стариџ 87 – Белоти 31/

ЛИВЕРПУЛ (4-3-3): Алисон (од 73. Каријус) – Александер Арнолд (од 63. Клајн), Ван Дајк (од 46. Џонс), Филипс, Морено (од 46. Робертсон) – Фабињо (од 70. Хендерсон), Вајналдум (од 46. Грујић), Кеита (од 46. Лалана) – Салах (од 46. Салах), Мане (од 46. Ингс), Фирмино (од 46. Стариџ).

ТОРИНО (3-5-2): Сиригу – Ицо (од 68. Морети), Нкулу, Глеисон – Де Силвестри, Басели (од 70. Ансалди), Ринкон, Меите, Беренгуер – Белоти, Фалке (од 60. Едера).