Klopova mašina melje, Grujić igrao štopera!

Fabinjo promaši penal, a Lukić dobio šansu u finišu.  Liverpul savladao Torino sa 3:1 u prijateljskom meču na Enfildu.

Fudbal 08.08.2018 | 10:45
Liverpul nastavlja da niže pobede u praskozorje nove sezone. Ekipa Jirgena Klopa na svom terenu je savladala Torino sa 3:1, a poslednjih 20 minuta za Crvene je igrao i Marko Grujić i to na poziciji štopera.

Šansu je dobio i drugi srpski reprezentativac Saša Lukić, koji je u 79. minutu u ekipi Torina zamenio Tomasa Rinkona.

Veoma brzo je trofejni engleski klub došao do ubedljive prednosti i to za samo tri minuta. Prvo je Roberto Firmino u 21. minutu iskoristio dobro dodavanje Mohameda Salaha. Već u 24. bilo je 2:0 za Liverpul, a gol je dao Džordžinjo Vajnaldum.

Torino je u 31. minutu uspeo da smanji zaostatak pogotkom Andree Belotija, a konačan rezultat postavio je Danijel Staridž tri minuta pre kraja utakmice.

Ovu utakmicu pored četiri pogotka, obeležio je Fabinjo koji je u 17. minutu promašio penal. Gađao je Brazilac pored leve stative, ali na njegovu sreću, to nije uticalo na konačan ishod. Zanimljivo, Fabinjo je u Monaku imao maksimalan učinak sa bele tačke – 16 od 16.

Inače, ovo je fudbalerima Liverpula bila četvrta uzastopna pobeda u prijateljskim mečevima, a prethodno su savladali Mančester Siti, Mančester Junajted i Napoli.

Reprezentativca Srbije Adema Ljajića ovaj put nije bilo ni u protokolu Torina. Ko zna, možda to ima neke veze sa mogućnošću da ga Granata proda u ovom prelaznom roku.

LIVERPUL – TORINO 3:1 (2:1)
/Firmino 21, Vajnaldum 24, Staridž 87 – Beloti 31/

LIVERPUL (4-3-3): Alison (od 73. Karijus) – Aleksander Arnold (od 63. Klajn), Van Dajk (od 46. Džons), Filips, Moreno (od 46. Robertson) – Fabinjo (od 70. Henderson), Vajnaldum (od 46. Grujić), Keita (od 46. Lalana) – Salah (od 46. Salah), Mane (od 46. Ings), Firmino (od 46. Staridž).

TORINO (3-5-2): Sirigu – Ico (od 68. Moreti), Nkulu, Gleison – De Silvestri, Baseli (od 70. Ansaldi), Rinkon, Meite, Berenguer – Beloti, Falke (od 60. Edera).