ЛШ: БАТЕ је друго име за рутину!

Белорусима се опет смеши европска јесен! Екипа из Борисова славила са 1:0 на гостовању у Азербејџану.

Фудбал 07.08.2018 | 21:20
БАТЕ Борисов је мајстор за европске квалификације, а то је потврдио и у дуелу са азербејџанским Карабагом. Првак Белорусије славио је као гост са 1:0 у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Гледајући статистику и оно што се дешавало на терену, Карабаг није заслужио да изгуби, али још једном је до изражаја дошло искуство белоруске екипе у европским мечевима.

И не само то. Јасно је да је БАТЕ и даље изузетно добро организована екипа, поготово када мора да заштити сопствену мрежу.

Готово као по правилу, белоруски тим постигне гол у првом полувремену, а онда љубоморно и успешно чува предност до краја.

Тако је било и вечерас у Бакуу. Стрелац тог јединог поготка на утакмици био је Станислав Драгун у 36. минуту, после додавања Николаја Сигневича.

Кренули су домаћи у другом полувремену у тоталну офанзиву, створили пар пристојних прилика за изједначење, али је БАТЕ издржао. Целу утакмицу за госте одиграо је српски дефанзивац Александар Филиповић.