LŠ: BATE je drugo ime za rutinu!

Belorusima se opet smeši evropska jesen! Ekipa iz Borisova slavila sa 1:0 na gostovanju u Azerbejdžanu.

Fudbal 07.08.2018 | 21:20
BATE Borisov je majstor za evropske kvalifikacije, a to je potvrdio i u duelu sa azerbejdžanskim Karabagom. Prvak Belorusije slavio je kao gost sa 1:0 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Gledajući statistiku i ono što se dešavalo na terenu, Karabag nije zaslužio da izgubi, ali još jednom je do izražaja došlo iskustvo beloruske ekipe u evropskim mečevima.

I ne samo to. Jasno je da je BATE i dalje izuzetno dobro organizovana ekipa, pogotovo kada mora da zaštiti sopstvenu mrežu.

Gotovo kao po pravilu, beloruski tim postigne gol u prvom poluvremenu, a onda ljubomorno i uspešno čuva prednost do kraja.

Tako je bilo i večeras u Bakuu. Strelac tog jedinog pogotka na utakmici bio je Stanislav Dragun u 36. minutu, posle dodavanja Nikolaja Signeviča.

Krenuli su domaći u drugom poluvremenu u totalnu ofanzivu, stvorili par pristojnih prilika za izjednačenje, ali je BATE izdržao. Celu utakmicu za goste odigrao je srpski defanzivac Aleksandar Filipović.