БЕЛ: Бриж може и 80 минута са десеторицом!

Колсова варка оставила Мускрон у чуду! Сјајни десни бек мајсторском реакцијом шокирао бројчано надмоћнијег противника.

Фудбал 06.08.2018 | 09:45
Бриж показује снагу већ на самом старту првенствене трке и јасно показује Андерлехту да ће ове сезоне имати озбиљног конкурента за шампионску титулу. Екипа Ивана Лека вечерас је чак 80 минута игре имала играча мање, пошто је Бразилац Весали на самом почетку утакмице лактом ударио Грка Катраниса и зарадио директан црвени картон, али је то није омело да однесе сва три бода из Мускрона - 0:1 (0:0).

Домаћин је покушао да искористи теренску надмоћ, створио је неколико солидних прилика пред голом ривала, али их није искористио, па је уследила казна и то каква.

Сјајни десни бек гостију Дион Колс одлично је пробио по десном боку у 55. минуту, преварио све своје чуваре, а онда када су сви очекивали да ће послати повратну лопту ка својим нападачима, он је преварио Оливера Вернера и послао му лопту иза леђа.

Мускрон је био немоћан и пре тог тренутка, а након тога се увукла и нервоза у домаће редове, па је екипа Френка Дефајса до краја утакмице узалудно покушавала да дође до изједначења, али није успела.

Читав меч на терену у домаћем тиму провео је некадашњи играч Партизана Никола Гулан, док је доскорашњи првотимац Бачке Лука Луковић на терен ушао финишу утакмице.

БЕЛГИЈА 1 - 2.  КОЛО