BEL: Briž može i 80 minuta sa desetoricom!

Kolsova varka ostavila Muskron u čudu! Sjajni desni bek majstorskom reakcijom šokirao brojčano nadmoćnijeg protivnika.

Fudbal 06.08.2018 | 09:45
Briž pokazuje snagu već na samom startu prvenstvene trke i jasno pokazuje Anderlehtu da će ove sezone imati ozbiljnog konkurenta za šampionsku titulu. Ekipa Ivana Leka večeras je čak 80 minuta igre imala igrača manje, pošto je Brazilac Vesali na samom početku utakmice laktom udario Grka Katranisa i zaradio direktan crveni karton, ali je to nije omelo da odnese sva tri boda iz Muskrona - 0:1 (0:0).

Domaćin je pokušao da iskoristi terensku nadmoć, stvorio je nekoliko solidnih prilika pred golom rivala, ali ih nije iskoristio, pa je usledila kazna i to kakva.

Sjajni desni bek gostiju Dion Kols odlično je probio po desnom boku u 55. minutu, prevario sve svoje čuvare, a onda kada su svi očekivali da će poslati povratnu loptu ka svojim napadačima, on je prevario Olivera Vernera i poslao mu loptu iza leđa.

Muskron je bio nemoćan i pre tog trenutka, a nakon toga se uvukla i nervoza u domaće redove, pa je ekipa Frenka Defajsa do kraja utakmice uzaludno pokušavala da dođe do izjednačenja, ali nije uspela.

Čitav meč na terenu u domaćem timu proveo je nekadašnji igrač Partizana Nikola Gulan, dok je doskorašnji prvotimac Bačke Luka Luković na teren ušao finišu utakmice.

BELGIJA 1 - 2.  KOLO