БЕЛ: Сантини као револвераш - буши на све стране!

Андерлехт прегазио Остенде са 5:2, хрватски шпиц опет постигао хет-трик!

Фудбал 05.08.2018 | 16:45
Андерлехт и Иван Сантини су као пробуђене звери! Најтрофејнији белгијски клуб је добио прави бинго доласком горостасног хрватског нападача који немилосрдно цепа мреже већ на старту сезоне.

Клуб из престонице је на свом терену прегазио Остенде са 5:2 у другом колу, а Сантини је на другом мечу заредом постигао хет-трик!

Након првог полувремена које је прошло без погодака, било је за очекивати да Андерлехт крене у тоталну офанзиву, али вероватно је мало ко могао да претпостави да ће пасти седам голова.

Већ у 46. минуту Сантини је први пут затресао противничку мрежу, у 83. минуту то је урадио из пенала, а четири минута пре краја утакмице је заокружио хет-трик. И то на какав начин – још једном је показао да, поред добре скок игре, има и разоран ударац.

Поред Сантинија, одличну партију пружио је Нанди Ландри Дијамата који је два пута погодио у мету – у 52. и 89. минуту. Гури и Горан Миловић дали су утешне голове за Остенде.

Бивши фудбалер Црвене звезде Лука Аџић није се нашао у протоколу Андерлехта за ову утакмицу.

БЕЛГИЈА 1 - 2.  КОЛО