BEL: Santini kao revolveraš - buši na sve strane!

Anderleht pregazio Ostende sa 5:2, hrvatski špic opet postigao het-trik!

Fudbal 05.08.2018 | 16:45
Anderleht i Ivan Santini su kao probuđene zveri! Najtrofejniji belgijski klub je dobio pravi bingo dolaskom gorostasnog hrvatskog napadača koji nemilosrdno cepa mreže već na startu sezone.

Klub iz prestonice je na svom terenu pregazio Ostende sa 5:2 u drugom kolu, a Santini je na drugom meču zaredom postigao het-trik!

Nakon prvog poluvremena koje je prošlo bez pogodaka, bilo je za očekivati da Anderleht krene u totalnu ofanzivu, ali verovatno je malo ko mogao da pretpostavi da će pasti sedam golova.

Već u 46. minutu Santini je prvi put zatresao protivničku mrežu, u 83. minutu to je uradio iz penala, a četiri minuta pre kraja utakmice je zaokružio het-trik. I to na kakav način – još jednom je pokazao da, pored dobre skok igre, ima i razoran udarac.

Pored Santinija, odličnu partiju pružio je Nandi Landri Dijamata koji je dva puta pogodio u metu – u 52. i 89. minutu. Guri i Goran Milović dali su utešne golove za Ostende.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Luka Adžić nije se našao u protokolu Anderlehta za ovu utakmicu.

BELGIJA 1 - 2.  KOLO