БЕЛ: Гент спасао клинац од 18 година у задњој секунди!

Ништа ово не ваља. . . ! Шта се то дешава?

Фудбал 05.08.2018 | 12:30
Нешто је труло у Генту. Друга лигашка утакмица у новој сезони није донела победу, мада се четвртопласирани тим из прошле сезоне померио с „мртве тачке“. Гент је на свом стадиону одиграо само 1:1 (0:0) против Зулте Варегема, коме је победа промакла буквално у последњем секунду утакмице. Невероватно...

Како је срећа окренула леђа Варегему! Додуше, озбиљно је и погледала госте у 52. минуту, када је Јуја Кубо промашио једанаестерац којим је Гент могао да доведе у вођство. Ко зна како би се резултат кретао да је Кубо био прецизан са креча.

Овако, гости су били ти који су стигли до вођства. Играо се 66. минут утакмице, када је дефанзивац Тимоти Деријк искористио слободан простор и закуцао лопту у мрежу домаћина.

Како су минути пролазили, тако је драма код домаћих навијача, али и играче Гента. Ништа није полазило за руком домаћину. Али, све се ипак завршило како треба. Херојску улогу понео је 18-годишњи канадски нападач Џонатан Дејвид, који је буквално био бржи од судијске пиштаљке и Пластумову асистенцију претворио у гол за изједначење и први бод у сезони.