BEL: Gent spasao klinac od 18 godina u zadnjoj sekundi!

Ništa ovo ne valja. . . ! Šta se to dešava?

Fudbal 05.08.2018 | 12:30
Nešto je trulo u Gentu. Druga ligaška utakmica u novoj sezoni nije donela pobedu, mada se četvrtoplasirani tim iz prošle sezone pomerio s „mrtve tačke“. Gent je na svom stadionu odigrao samo 1:1 (0:0) protiv Zulte Varegema, kome je pobeda promakla bukvalno u poslednjem sekundu utakmice. Neverovatno...

Kako je sreća okrenula leđa Varegemu! Doduše, ozbiljno je i pogledala goste u 52. minutu, kada je Juja Kubo promašio jedanaesterac kojim je Gent mogao da dovede u vođstvo. Ko zna kako bi se rezultat kretao da je Kubo bio precizan sa kreča.

Ovako, gosti su bili ti koji su stigli do vođstva. Igrao se 66. minut utakmice, kada je defanzivac Timoti Derijk iskoristio slobodan prostor i zakucao loptu u mrežu domaćina.

Kako su minuti prolazili, tako je drama kod domaćih navijača, ali i igrače Genta. Ništa nije polazilo za rukom domaćinu. Ali, sve se ipak završilo kako treba. Herojsku ulogu poneo je 18-godišnji kanadski napadač Džonatan Dejvid, koji je bukvalno bio brži od sudijske pištaljke i Plastumovu asistenciju pretvorio u gol za izjednačenje i prvi bod u sezoni.