ХОЛ: Фајенорду први трофеј у сезони - Суперкуп!

И то са беле тачке.  ПСВ био опаснији ривал, али су живци попустили када се дошлод пенала.

Фудбал 04.08.2018 | 21:40
Фајенорд је освојио први холандски трофеј у новој сезони, пошто је после финала у Суперкупу савладао шампиона ПСВ Ајндховен са 6:5. После 90 минута није било погодака на стадиону у Ајндховену, а јунак меча био је голман Фајенорда Џастин Бајлоу који је у осмој серији одбранио пенал Паблу Розарију, затим је Јорди Класи решио све дилеме.

Ова утакмица представљала је такмичарски деби Марка ван Бомела на клупи Филипсоваца.

Прво полувреме донело је велику борбу на средини терена, али не и оне праве прилике за гол. Једину такву имао је капитен ПСВ-а Лук де Јонг који главом пробао да затресе мрежу, али је Бајлоу био на висини задатка.

На старту другог дела утакмице ПСВ је опет запретио - Јорди Класи је у последњем тренутку спречиоДонијела Малена да затресе мрежу тима из Ротердама. Нешто касније је Де Јонгу оправдано поништен гол због прекршаја над противничким голманом.

Одговорио је Вердонк у 78. минуту када је гађао мало изнад пречке. ПСВ је имао још једну солидну шансу до краја меча преко Ирвинга Лозана, док је Тони Вилена узвратио на другој страни.