HOL: Fajenordu prvi trofej u sezoni - Superkup!

I to sa bele tačke.  PSV bio opasniji rival, ali su živci popustili kada se došlod penala.

Fudbal 04.08.2018 | 21:40
Fajenord je osvojio prvi holandski trofej u novoj sezoni, pošto je posle finala u Superkupu savladao šampiona PSV Ajndhoven sa 6:5. Posle 90 minuta nije bilo pogodaka na stadionu u Ajndhovenu, a junak meča bio je golman Fajenorda Džastin Bajlou koji je u osmoj seriji odbranio penal Pablu Rozariju, zatim je Jordi Klasi rešio sve dileme.

Ova utakmica predstavljala je takmičarski debi Marka van Bomela na klupi Filipsovaca.

Prvo poluvreme donelo je veliku borbu na sredini terena, ali ne i one prave prilike za gol. Jedinu takvu imao je kapiten PSV-a Luk de Jong koji glavom probao da zatrese mrežu, ali je Bajlou bio na visini zadatka.

Na startu drugog dela utakmice PSV je opet zapretio - Jordi Klasi je u poslednjem trenutku sprečioDonijela Malena da zatrese mrežu tima iz Roterdama. Nešto kasnije je De Jongu opravdano poništen gol zbog prekršaja nad protivničkim golmanom.

Odgovorio je Verdonk u 78. minutu kada je gađao malo iznad prečke. PSV je imao još jednu solidnu šansu do kraja meča preko Irvinga Lozana, dok je Toni Vilena uzvratio na drugoj strani.