Што ти је тај ''луди'' Чемпионшип...! Голова - брука!

Голови пљуште на све стране, ниједан фаворит није победио! ВБА поражен код куће, Мидлзбро и Нотингем Форест освојили по бод на гостовањима.

Фудбал 04.08.2018 | 18:45
Премијерно суботње поподне у новом издању Чемпионшипа никако није пријало фаворитима. Ниједан од највећих кандидата за директну промоцију или плеј-оф није успео да забележи тријумф данас, а највећу бламажу доживео је дојучерашњи премијерлигаш Вест Бромвич Албион који је поражен код куће од Болтона са 1:2.

Домаћину није помогао ни прелепи изједначујући гол младог везисте Харвија Барнса и то дивном кифлом у финишу првог полувремена. Болтон је преко Џоша Магениса прво повео у 18. минуту, да би у 89. после корнера и гужве у петерцу резервиста Холанђанин Вилдшат шокирао Хауторнс и показао да ће Врећице морати да се добро озноје уколико желе назад у елиту.

Најтрагичније је овог поподнева је прошао Милвол који је до 87. минута имао чак два гола предности на Дену против Мидлзброа, али се на крају задовољио само ремијем - 2:2 (2:0). Тим Тонија Пјулиса показао је прави карактер на овом мечу и головима Брајтвајта и Џорџа Френда у последњим секундама успео је да се дочепа бода и пристојног старта сезоне.

Још један од фаворита Нотингем Форест отворио је сезону само једним бодом и то зарађеног на гостовању у Бристолу против Ситија (1:1) за који се побринуо искусни Дерил Марфи почетком дургог полувремена.

Најбољи утисак на премијери оставио је Брентфорд који је у Лондону прегазио повратника међу друголигаше Ротерам са чак 5:1 и истакао амбиције да се коначно домогне плеј-офа с акојим флертује већ неколико сезоне. Блистао је двоструки стрелац Нил Мапеј, а у стрелце се уписао и млади Оли Воткинс за кога се најављују велике ствари ове сезоне.

И Бирмингем је испустио победу на свом терену данас, а Норич је био тим који је успео да однесе бод захваљујући двоструком стрелцу Орнелу Ернандезу. Изгледа да ће некадашњи офанзивац Брауншвајга бити право појачање за Канаринце ове године.

За разлику од Ротерама остали повратници у Чемпионшип били су успешни. Виган је на свом терену тукао Шефилд Венздеј у сјајном окршају са 3:2, док је Блекбурн испустио у последњим тренуцима победу на гостовању у Ипсвичу - 2:2.

Нема шта, иза нас је врло ефикасно коло, а чак седам од укупно девет утакмица првог кола дошле су ГГ&3+ до сада. Стварно добар фудбал...

ЕНГЛЕСКА 2 - 1. коло: