Što ti je taj ''ludi'' Čempionšip...! Golova - bruka!

Golovi pljušte na sve strane, nijedan favorit nije pobedio! VBA poražen kod kuće, Midlzbro i Notingem Forest osvojili po bod na gostovanjima.

Fudbal 04.08.2018 | 18:45
Premijerno subotnje popodne u novom izdanju Čempionšipa nikako nije prijalo favoritima. Nijedan od najvećih kandidata za direktnu promociju ili plej-of nije uspeo da zabeleži trijumf danas, a najveću blamažu doživeo je dojučerašnji premijerligaš Vest Bromvič Albion koji je poražen kod kuće od Boltona sa 1:2.

Domaćinu nije pomogao ni prelepi izjednačujući gol mladog veziste Harvija Barnsa i to divnom kiflom u finišu prvog poluvremena. Bolton je preko Džoša Magenisa prvo poveo u 18. minutu, da bi u 89. posle kornera i gužve u petercu rezervista Holanđanin Vildšat šokirao Hautorns i pokazao da će Vrećice morati da se dobro oznoje ukoliko žele nazad u elitu.

Najtragičnije je ovog popodneva je prošao Milvol koji je do 87. minuta imao čak dva gola prednosti na Denu protiv Midlzbroa, ali se na kraju zadovoljio samo remijem - 2:2 (2:0). Tim Tonija Pjulisa pokazao je pravi karakter na ovom meču i golovima Brajtvajta i Džordža Frenda u poslednjim sekundama uspeo je da se dočepa boda i pristojnog starta sezone.

Još jedan od favorita Notingem Forest otvorio je sezonu samo jednim bodom i to zarađenog na gostovanju u Bristolu protiv Sitija (1:1) za koji se pobrinuo iskusni Deril Marfi početkom durgog poluvremena.

Najbolji utisak na premijeri ostavio je Brentford koji je u Londonu pregazio povratnika među drugoligaše Roteram sa čak 5:1 i istakao ambicije da se konačno domogne plej-ofa s akojim flertuje već nekoliko sezone. Blistao je dvostruki strelac Nil Mapej, a u strelce se upisao i mladi Oli Votkins za koga se najavljuju velike stvari ove sezone.

I Birmingem je ispustio pobedu na svom terenu danas, a Norič je bio tim koji je uspeo da odnese bod zahvaljujući dvostrukom strelcu Ornelu Ernandezu. Izgleda da će nekadašnji ofanzivac Braunšvajga biti pravo pojačanje za Kanarince ove godine.

Za razliku od Roterama ostali povratnici u Čempionšip bili su uspešni. Vigan je na svom terenu tukao Šefild Venzdej u sjajnom okršaju sa 3:2, dok je Blekburn ispustio u poslednjim trenucima pobedu na gostovanju u Ipsviču - 2:2.

Nema šta, iza nas je vrlo efikasno kolo, a čak sedam od ukupno devet utakmica prvog kola došle su GG&3+ do sada. Stvarno dobar fudbal...

ENGLESKA 2 - 1. kolo: