ЛШ: БАТЕ само "штуцнуо", наставља ка Лиги шампиона!

Реми у Борисову наговестио је изненађење, али се оно није догодило.  БАТЕ дао два комада, па рутински одрадио Хелсинки! За три минута шампион Белорусије све решио.

Фудбал 01.08.2018 | 20:35
БАТЕ Борисов наставља пут ка Лиги шампиона.

Белоруски првак урадио је у Финској оно што прошле недеље није успео на свом терену, што је изненадило многе. Тако је после 0:0 у Борисову, у Хелсинкију резултат био очекиваних:

ХЈК - БАТЕ Борисов 1:2 (1:2)

Аутоголом бразилског ветерана Рафиње (36) и поготком везисте Игора Сташевича, Белоруси су од 21. до 24. решили (дво)меч и заказали утакмице 3. кола против победника дуела Кукеши - Карабаг.

Са друге стране, Хелсинки је брзо одговорио голом рођеног Авганистанца Моштанга Јахбубија у 28. минуту, али више од тога није успео. Место у следећој рунди очекивано је припало тиму наших Мирка Иванића и Александра Филиповића, који ће у наставку квалификација покушати да уведу БАТЕ и шести пут у групну фазу Лиге шампиона.

БАТЕ Борисов је мајстор летњих радова у квалификацијама за европска такмичења и то доказује из сезоне у сезону. Шампион Белорусије је у гостима победио Хелсинки са 2:1 у реваншу другог кола квалификација за Лигу шампиона и пласирао се у наредну рунду.

У првој утакмици у Борисову није било голова, па је постојала шанса да реванш буде занимљив. Али, та условно речено, неизвесност, трајала је само до средине првог полувремена.

БАТЕ је практично за само три минута решио све дилеме око тога ко ће ићи у даље такмичење. Гости су повели у 21. минуту када је Рафиња затресао сопствену мрежу.

А већ у 24. минуту БАТЕ је има два гола предности. У улози асистента нашао се Николај Сигневич, а мрежу је затресао Игор Стасевич.

Да све баш не буде тако једноставно потрудио се фински шампион који је у 28. минуту преполовио заостатак преко Мошдага Јагубија. Ипак, иако су у другом полувремену домаћи били агресивнији и више нападали, БАТЕ је одолео.

Српски дефанзивац Александар Филиповић одиграо је целу утакмицу за белоруског шампиона.