LŠ: BATE samo "štucnuo", nastavlja ka Ligi šampiona!

Remi u Borisovu nagovestio je iznenađenje, ali se ono nije dogodilo.  BATE dao dva komada, pa rutinski odradio Helsinki! Za tri minuta šampion Belorusije sve rešio.

Fudbal 01.08.2018 | 20:35
BATE Borisov nastavlja put ka Ligi šampiona.

Beloruski prvak uradio je u Finskoj ono što prošle nedelje nije uspeo na svom terenu, što je iznenadilo mnoge. Tako je posle 0:0 u Borisovu, u Helsinkiju rezultat bio očekivanih:

HJK - BATE Borisov 1:2 (1:2)

Autogolom brazilskog veterana Rafinje (36) i pogotkom veziste Igora Staševiča, Belorusi su od 21. do 24. rešili (dvo)meč i zakazali utakmice 3. kola protiv pobednika duela Kukeši - Karabag.

Sa druge strane, Helsinki je brzo odgovorio golom rođenog Avganistanca Moštanga Jahbubija u 28. minutu, ali više od toga nije uspeo. Mesto u sledećoj rundi očekivano je pripalo timu naših Mirka Ivanića i Aleksandra Filipovića, koji će u nastavku kvalifikacija pokušati da uvedu BATE i šesti put u grupnu fazu Lige šampiona.

BATE Borisov je majstor letnjih radova u kvalifikacijama za evropska takmičenja i to dokazuje iz sezone u sezonu. Šampion Belorusije je u gostima pobedio Helsinki sa 2:1 u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirao se u narednu rundu.

U prvoj utakmici u Borisovu nije bilo golova, pa je postojala šansa da revanš bude zanimljiv. Ali, ta uslovno rečeno, neizvesnost, trajala je samo do sredine prvog poluvremena.

BATE je praktično za samo tri minuta rešio sve dileme oko toga ko će ići u dalje takmičenje. Gosti su poveli u 21. minutu kada je Rafinja zatresao sopstvenu mrežu.

A već u 24. minutu BATE je ima dva gola prednosti. U ulozi asistenta našao se Nikolaj Signevič, a mrežu je zatresao Igor Stasevič.

Da sve baš ne bude tako jednostavno potrudio se finski šampion koji je u 28. minutu prepolovio zaostatak preko Mošdaga Jagubija. Ipak, iako su u drugom poluvremenu domaći bili agresivniji i više napadali, BATE je odoleo.

Srpski defanzivac Aleksandar Filipović odigrao je celu utakmicu za beloruskog šampiona.