РУС: Како плете Рубинов Меси!

Два гола и Краснодар на коленима! Сардар Азмун одушевио на старту сезоне.

Фудбал 30.07.2018 | 07:45
Рубин је нову сезону отворио победом над Краснодаром, а за све је заслужан Сардар Азмун!

Тим из Казања је на свом терену био бољи од Краснодара резултатом 2:1 (2:1), а момак занимљивог надимка "Ирански Меси" био је двоструки стрелац и далеко најбољи играч на терену. Истина, публика у Казању није се нагледала доброг фудбала целим током утакмице, већ је све практично стало у уводних 45 минута, када су виђени сви голови на утакмици.

Рубин је повео већ у 9. минуту поготком Азмуна после добро захваћеног волеј ударца у близини ивице шеснаестерца, чему је претходила лоша реакција Краснодарове одбране. У наставку утакмице Краснодар је успоставио контролу и почео озбиљније да прети, али се на изједначујући погодак чекало до 31. минута. Тада се Фјодор Смолов искусно снашао, избацио Наваса после клизећег старта и онда рутински пласирао лопту у мрежу. Али, радост гостију није дуго трајао, пошто је Азмун поново заблистао. Овог пута на потпуно неочекивану "асистенцију" Маурисија Переире, којом је Уругвајац потпуно из игре избацио цео свој тим и оставио Азмуну могућност да се прослави. То је Азмун искористио, обишао Крицјука и без много драме послао лопту поново у мрежу.

У наставку утакмице није се ништа променило. Оба тима су имала своје нападе, али су мреже остале мирне.