RUS: Kako plete Rubinov Mesi!

Dva gola i Krasnodar na kolenima! Sardar Azmun oduševio na startu sezone.

Fudbal 30.07.2018 | 07:45
Rubin je novu sezonu otvorio pobedom nad Krasnodarom, a za sve je zaslužan Sardar Azmun!

Tim iz Kazanja je na svom terenu bio bolji od Krasnodara rezultatom 2:1 (2:1), a momak zanimljivog nadimka "Iranski Mesi" bio je dvostruki strelac i daleko najbolji igrač na terenu. Istina, publika u Kazanju nije se nagledala dobrog fudbala celim tokom utakmice, već je sve praktično stalo u uvodnih 45 minuta, kada su viđeni svi golovi na utakmici.

Rubin je poveo već u 9. minutu pogotkom Azmuna posle dobro zahvaćenog volej udarca u blizini ivice šesnaesterca, čemu je prethodila loša reakcija Krasnodarove odbrane. U nastavku utakmice Krasnodar je uspostavio kontrolu i počeo ozbiljnije da preti, ali se na izjednačujući pogodak čekalo do 31. minuta. Tada se Fjodor Smolov iskusno snašao, izbacio Navasa posle klizećeg starta i onda rutinski plasirao loptu u mrežu. Ali, radost gostiju nije dugo trajao, pošto je Azmun ponovo zablistao. Ovog puta na potpuno neočekivanu "asistenciju" Maurisija Pereire, kojom je Urugvajac potpuno iz igre izbacio ceo svoj tim i ostavio Azmunu mogućnost da se proslavi. To je Azmun iskoristio, obišao Kricjuka i bez mnogo drame poslao loptu ponovo u mrežu.

U nastavku utakmice nije se ništa promenilo. Oba tima su imala svoje napade, ali su mreže ostale mirne.