ЕП до 18: Пецарски и Петрушев згазили Британце!

Првенац Србије на ЕП! Српски јуниори су доминирали скоро свих 40. минута, имали огромну предност у скок игри и ваздушним дуелима, што су на готово рутински начин претворили у убедљив тријумф.

Кошарка 29.07.2018 | 18:00
Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије уписала је првенац на Европском првенству у Летонији. Орлићи су у Лијепаји прегазили селекцију Велике Британије са 102:71 (23:16, 26:14, 29:21, 24:20).

Орлићи су у првом колу поражени од Литваније, а у последњем окршају Д групе чека их дуел са селекцијом Црне Горе. Тај меч на програму је у уторак од 13 сати.

Репрезентација Србије је брзо дошла до правог ритма, форсирала игру у рекету, лако долазили до повољних позиција и реализације. Уследила је серија 11:0 за вођство 18:7.

Наставио је српски тим у истом темпу и у 15. минуту повео 40:21, да би прво полувреме решио у своју корист са 49:30.

Наставили су српски репрезентативци у жестоком ритму и у другом полувремену, а тандем Марко Пецарски – Филип Петрушев био је нерешива енигма за одбрану британског тима.

Донекле је опао је темпо у последњој четвртини, селектор Александар Бућан је пружио шансу свим изабраницима, али то није утицало на више него убедљив тријумф Србије.

Српски јуниори су доминирали скоро свих 40. минута, имали огромну предност у скок игри и ваздушним дуелима, што су на готово рутински начин претворили у убедљив тријумф:

Неизвесност на овом мечу била је присутна само у првих неколико минута до резултата 7:7. Репрезентација Србије је брзо дошла до жењеног ритма, форсирала игру у самом рекету где су наши високи играчи доминирали, лако долазили до повољних позиција и реализације. Уследила је серија 11:0 за вођство 18:7. Наставио је наш млади тим у истом темпу и у наставку утакмице, у 15. минуту повео 40:21, да би прво полувреме решио у своју корист са 49:30.

Наставили су српски репрезенетативци у жестоком ритму и у наставку сусрета. Тамндем Пецарски – Петрушев био је нерешива енигма за одбрану британског тима, тако да је у 26. минуту резултат био убедљивих 68:38. Донекле је опао је темпо у последњој четвртини, селектор Бућан је пружио шансу свим изабраницима, али то није утицало на више него убедљив тријумф Србије. Једино питање које се постављало да ли ће наш тим постићи 100 поена, што му је пошло за руком после тројке Исламовића у последњем минуту.

У трећем колу групе “Д” репрезентација Србије се у уторак (13:00) састаје са селекцијом Црне Горе.

СРБИЈА – ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 102:71
/23:16, 26:14, 29:21, 24:20/

СРБИЈА: Петрушев 22, Исламовић 6, Недељковић, Рутешић, Пауновић 7, Трифуновић 17, Васиљевић 8, Пецарски 23, Лакић, Церовина 2, Илић 13, Кузмановић 4.

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Сулиман 2, Роунд, Кајли 9, Окрос 15, Авбумван 5, Браун, Лоу 7, Емека Ањакво 6, Фини 4, Хајден 2, Китинџ 10, Робинсон 11.

Извор: моззартспорт/Б92