EP do 18: Pecarski i Petrušev zgazili Britance!

Prvenac Srbije na EP! Srpski juniori su dominirali skoro svih 40. minuta, imali ogromnu prednost u skok igri i vazdušnim duelima, što su na gotovo rutinski način pretvorili u ubedljiv trijumf.

Košarka 29.07.2018 | 18:00
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije upisala je prvenac na Evropskom prvenstvu u Letoniji. Orlići su u Lijepaji pregazili selekciju Velike Britanije sa 102:71 (23:16, 26:14, 29:21, 24:20).

Orlići su u prvom kolu poraženi od Litvanije, a u poslednjem okršaju D grupe čeka ih duel sa selekcijom Crne Gore. Taj meč na programu je u utorak od 13 sati.

Reprezentacija Srbije je brzo došla do pravog ritma, forsirala igru u reketu, lako dolazili do povoljnih pozicija i realizacije. Usledila je serija 11:0 za vođstvo 18:7.

Nastavio je srpski tim u istom tempu i u 15. minutu poveo 40:21, da bi prvo poluvreme rešio u svoju korist sa 49:30.

Nastavili su srpski reprezentativci u žestokom ritmu i u drugom poluvremenu, a tandem Marko Pecarski – Filip Petrušev bio je nerešiva enigma za odbranu britanskog tima.

Donekle je opao je tempo u poslednjoj četvrtini, selektor Aleksandar Bućan je pružio šansu svim izabranicima, ali to nije uticalo na više nego ubedljiv trijumf Srbije.

Srpski juniori su dominirali skoro svih 40. minuta, imali ogromnu prednost u skok igri i vazdušnim duelima, što su na gotovo rutinski način pretvorili u ubedljiv trijumf:

Neizvesnost na ovom meču bila je prisutna samo u prvih nekoliko minuta do rezultata 7:7. Reprezentacija Srbije je brzo došla do ženjenog ritma, forsirala igru u samom reketu gde su naši visoki igrači dominirali, lako dolazili do povoljnih pozicija i realizacije. Usledila je serija 11:0 za vođstvo 18:7. Nastavio je naš mladi tim u istom tempu i u nastavku utakmice, u 15. minutu poveo 40:21, da bi prvo poluvreme rešio u svoju korist sa 49:30.

Nastavili su srpski reprezenetativci u žestokom ritmu i u nastavku susreta. Tamndem Pecarski – Petrušev bio je nerešiva enigma za odbranu britanskog tima, tako da je u 26. minutu rezultat bio ubedljivih 68:38. Donekle je opao je tempo u poslednjoj četvrtini, selektor Bućan je pružio šansu svim izabranicima, ali to nije uticalo na više nego ubedljiv trijumf Srbije. Jedino pitanje koje se postavljalo da li će naš tim postići 100 poena, što mu je pošlo za rukom posle trojke Islamovića u poslednjem minutu.

U trećem kolu grupe “D” reprezentacija Srbije se u utorak (13:00) sastaje sa selekcijom Crne Gore.

SRBIJA – VELIKA BRITANIJA 102:71
/23:16, 26:14, 29:21, 24:20/

SRBIJA: Petrušev 22, Islamović 6, Nedeljković, Rutešić, Paunović 7, Trifunović 17, Vasiljević 8, Pecarski 23, Lakić, Cerovina 2, Ilić 13, Kuzmanović 4.

VELIKA BRITANIJA: Suliman 2, Round, Kajli 9, Okros 15, Avbumvan 5, Braun, Lou 7, Emeka Anjakvo 6, Fini 4, Hajden 2, Kitindž 10, Robinson 11.

Izvor: mozzartsport/B92