Мајсторија Шаћирија пред 100. 000! Фудбалери Ливерпула убедљиво су савладали Манчестер јунајтед 4:1, у пријатељском мечу два највећа енглеска ривала током турнеје по САД.  Жозе, ово мора да боли. . . Шаћиријева шамарчина и маказице за деби из снова! Ливерпул понизио највећег ривала у Мичигену - 4:1.

Фудбал 29.07.2018 | 12:45
"Редси" су надиграли "Црвене ђаволе" пред више од 100.000 гледалаца у Ен Арбору, а меч је обележио Ђердан Шаћири.

Швајцарски репрезентативац, који је овог лета стигао на Енфилд, постигао је сјајан гол "маказицама" поставивши коначан резултат у 82. минуту.

Жозе Мурињо је у стартној постави имао петорицу момака који нису наступили ниједном за Јунајтед прошле сезоне, док је Јирген Клоп на располагању имао своје кључне играче попут Мохамеда Салаха и Садија Манеа.

Српски репрезентативац Марко Грујић добио је шансу од Клопа са клупе у 65. минуту, док у саставу "редса" није било Лазара Марковића који је на корак од трансфера у Олимпијакос.

Ливерпул је повео у 26. минуту голом Манеа из пенала, након што је Деметри Мичел оборио Салаха у казненом простору Јунајтеда.

Предност "редса" није трајала дуго, фантастичан гол постигао је Андреас Переира из слободног ударца са око 25 метара.

Ливерпул се враћа у вођство у 66. минуту преко резервисте Данијела Стариџа, који је погодио из првог контакта са лоптом, пре него што је Шеји Ођо повећао на 3:1 из новог пенала у 72.

Оба тима ће до краја припремног периода одиграти по два меча. Ливерпул се прво састаје са Наполијем у суботу, а потом дочекује Торино 7. августа на Енфилду.

Јунајтед игра са Реал Мадридом у Мајамију у среду, а генералну пробу за нову сезону имаће против Бајерна на минхенској Алијанц арени у недељу.

Ливерпул је развалио Манчестер Јунајтед са 4:1 у Интернационалном купу шампиона, који ћемо запамтити и по дебитантском голу Џердана Шаћирија. И то каквом...

Била је ово пријатељска утакмица одиграна пред преко 100.000 душа у Мичигену, где је виђена права борба и тензија коју носи са собом највећи енглески дерби.

Садио Мане је довео Ливерпул у вођство са беле тачке у 28. минуту после прекршаја над Салахом, али је у 31. повратник са позајмице Андрес Переира прелепим шутем из слободног ударца поравнао на 1:1. Иначе, то је био један од укупно само три удараца на гол ривала који су упутили Црвени ђаволи и то довољно говори колико су били у подређеном положају на овом мечу.

Полувреме је донело улазак у игру Џердана Шаћирија и први наступ за Ливерпул од доласка из Стоука. Репрезентативац Швајцарске је имао деби из снова, прво је у 66. минуту аисстирао Стариџу за 2:1, а након што је Шеји Оџо са пенала повисио у 74. уследила је спектакуларна Џерданова завшница. Играо се 82. минут, млади Вудбурн је набацио лопту са левог крила, а Шаћири у стилу највећих мајстора маказицама матирао тим Жозеа Муриња за коначних и заслужених 4:1.

Марко Грујић ушао је у игру од 65. минута у једној од бројних измена које је направио Јирген Клоп, док је за Манчестер Јунајтед у 71. минуту дебитовао скупоцени Бразилац Фред, који је стигао овог лета из Шахтјора за 66.000.000 евра.

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД - ЛИВЕРПУЛ 1:4 (1:1)
/А. Переира 30 - Мане 28. пенал, Стариџ 66, Оџо 74. пенал, Сашири 82/

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД (3-5-1-1): Грант (од 46. Ж. Переира) - Фосу-Менсах, Баји, Туазенбе (од 81. Вилијамс) - Дармијан, Ерера (од 81. Боуи), А. Переира, Мектоминеј, Мичел (од 71. Чонг) - Мата (од 71. Фред) - Санчез (од 81. Гомес) .

ЛИВЕРПУЛ (4-3-3): Грабара (од46. Келехер) - Камачо (од 65. Грујић), Ван Дајк (од 65. Гомез), Клаван (од 46. Филипс), Морено (од 65. Џонс) - Милнер, Фабињо (од 65. Робертсон), Лалана (од 46. Вудбурн) - Салах (од 46. Шаћири), Соланке, Мане (од 65. Оџо).