БЕЛ: Нови Стандард(и) у Лијежу, пао је Гент!

Стандард на свом терену славио са 3:2 у првој утакмици премијерног кола белгијског шампионата.

Фудбал 27.07.2018 | 23:20
Ако се по јутру дан познаје, чека нас још једна веома занимљива сезона у белгијском шампионату – у премијерној утакмици првог кола Стандард је у Лијежу савладао Гент са 3:2.

Можда овај тријумф показује да је ово неки други, нови Стандард, будући да му је ово био тек други тријумф на домаћем терену против Генка у последњих осам утакмица.

Први погодак у новој сезони Жупиле лиге постигао је везиста из Малија, Муса Ђенепо у десетом минуту. Али, од почетка меча било је јасно да Гент није дошао у Лијеж са белом заставом.

Храбра и дрчна игра исплатила се гостима у судијској надокнади првог полувремена када је изједначио Украјинац Роман Јаремчук.

Нову предност Стандарду донео је Пол Мпоку из пенала у 59. минуту, а на 3:1 повисио је Рено Емон у 78. минуту. Четири минута касније Сталоне Мбомбе је унео неизвесност у меч, али Гент није успео до краја да постигне и трећи гол.

БЕЛГИЈА 1 - 1. КОЛО: