BEL: Novi Standard(i) u Liježu, pao je Gent!

Standard na svom terenu slavio sa 3:2 u prvoj utakmici premijernog kola belgijskog šampionata.

Fudbal 27.07.2018 | 23:20
Ako se po jutru dan poznaje, čeka nas još jedna veoma zanimljiva sezona u belgijskom šampionatu – u premijernoj utakmici prvog kola Standard je u Liježu savladao Gent sa 3:2.

Možda ovaj trijumf pokazuje da je ovo neki drugi, novi Standard, budući da mu je ovo bio tek drugi trijumf na domaćem terenu protiv Genka u poslednjih osam utakmica.

Prvi pogodak u novoj sezoni Župile lige postigao je vezista iz Malija, Musa Đenepo u desetom minutu. Ali, od početka meča bilo je jasno da Gent nije došao u Lijež sa belom zastavom.

Hrabra i drčna igra isplatila se gostima u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je izjednačio Ukrajinac Roman Jaremčuk.

Novu prednost Standardu doneo je Pol Mpoku iz penala u 59. minutu, a na 3:1 povisio je Reno Emon u 78. minutu. Četiri minuta kasnije Stalone Mbombe je uneo neizvesnost u meč, ali Gent nije uspeo do kraja da postigne i treći gol.

BELGIJA 1 - 1. KOLO: