ЕП до 20: Српске наде тек шесте у Европи!

Репрезентација Србије до 20 година убедљиво је поражена у мечу за пето место на ЕП.

Кошарка 22.07.2018 | 20:15
Неславно су најбољи млади српски кошаркаши окончали наступ на шампионату Европе у немачком граду Хемницу.

Прецизније, наставили су да играју у стилу "топло-хладно", па је после убедљиве победе над Шпанцима у суботу увече (89:70), дошао ред на мало мање убедљив пораз (уз напомену да је Александар Аранитовић цео меч преседео на клупи, док је Бориша Симанић играо само осам минута).

Србија - Турска 73:89 (13:25, 23:19, 22:20, 15:25)!

Шанса за преокрет указала се када су "орлићи" на крају треће и почетком четврте четвртине пришли на шест поена заостатка, али Турци су издржали тај налет и три минута пре краја отишли на максималних "плус 18" - 67:85.

До тада највећих 15:31 имали су у 12. минуту.

У саставу селектора Владе Јовановића, пре годину дана предводника шампионске У-18 селекције, највише су на овој утакмици пружили Алекса Раданов (13п, 5ск, 3ас), Андрија Марјановић (12п), Новак Мусић (12п), Милош Глишић (11п, 9ск) и Вук Вуликић (10п, 4ас).

Освајањем шестог места, млада репрезентација Србије направила је мали корак уназад у односу на прошлогодишње ЕП на Криту.

Последња медаља - златна - освојена је 2015. у Италији, када су под вођством Владимира Ђокића играли Марко Гудурић, Раде Загорац, Огњен Јарамаз, Дејан Давидовац, Никола Ребић, Драган Апић, Марко Тејић...

Извор: мондо.рс