ЛЕ: Резиме 1. кола квалификација...

Ивић и Рајковић на Чаиру, крај за Титоград, Приштина испала на пенале! Фудбалери Макабија из Тел Авива, у чијим редовима су Владимир Ивић и Предраг Рајковић, биће противница нишког Радничког у Лиги Европе.  Идан Веред дао гол, Чикура похарала Израел.  Чикура направила изненађење – 2:1.

Фудбал 20.07.2018 | 10:15
Макаби је у двомечу елиминисао мађарски Ференцварош укупним резултатом 2:1 и сада ће на мегдан Нишлијама за недељу.

Српски тренер водио је екипу после уводног ремија у Будимпешти (1:0) до минималног тријумфа на домаћем терену, а стрелац јединог поготка био је Атар у финишу првог полувремена.

Рајковић је био међу стативама свих 90 минута, али није имао много посла јер је свих шест удараца противничких играча ишло ван оквира гола.

У квалификацијама за друго по јачини европско такмичење, у којима наступају три српска клуба, било је много екипа са ових простора, а прво непријатно изненађење доживела је Приштина. Тим са Косова је одиграо 210 минута без голова са луксембуршком Фолом и на крају такмичење завршио после лошијег извођења једанаестерца.

Вардар је и други сусрет изгубио од Пјуника из Јеревана, па је поражен са укупни 3:0, док су Сарајево, Марибор, Молде и Слован из Братиславе лагано оправдали улогу фаворита у својим двомечима.

Црногорци неће имати много разлога за задовољство – након испадања Рудара од Партизана (два пута по 3:0), испали су и ОФК Титоград и подгоричка Будућност. Титоград је допустио преокрет Торсхавну (1:2) после 0:0 на Фарским Острвима, а Тренчин је са 1:1 потврдио тријумф од 2:0 над Будућности.

Прошли су још Нордсјеланд, Копенхаген, Аполон, Кајрат Алмати...

Макаби је прошао, али  углед израелског фудбала укаљао је Беитар из Јерусалима. Грузијска Чикура је направила изненађење и као гост славила у Израелу – 2:1.

После ремија без голова у првом мечу чинило се да ће домаћин некако успети да сломи отпор гостију. Беитар је повео у правом тренутку. Играо се 62.минут када је некадашњи крилни фудбалер црвено-белих Идан Веред погодио грузијску мрежу.

Међутим, онда је уследио шок. За само десет минута Какубава и Дегубава су искреирали преокрет за шок у Јерусалиму.

Мало је недостајало да видимо још једно изненађење. Некадашњи учесник Лиге шампиона поштено се играо ватром против финског Купса. Гости су у 71.минуту повели и изједначили укупан резултат.

Међутим, Копенхаген је ухватио последњи воз и изједначио из пенала.