LE: Rezime 1. kola kvalifikacija...

Ivić i Rajković na Čairu, kraj za Titograd, Priština ispala na penale! Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva, u čijim redovima su Vladimir Ivić i Predrag Rajković, biće protivnica niškog Radničkog u Ligi Evrope.  Idan Vered dao gol, Čikura poharala Izrael.  Čikura napravila iznenađenje – 2:1.

Fudbal 20.07.2018 | 10:15
Makabi je u dvomeču eliminisao mađarski Ferencvaroš ukupnim rezultatom 2:1 i sada će na megdan Nišlijama za nedelju.

Srpski trener vodio je ekipu posle uvodnog remija u Budimpešti (1:0) do minimalnog trijumfa na domaćem terenu, a strelac jedinog pogotka bio je Atar u finišu prvog poluvremena.

Rajković je bio među stativama svih 90 minuta, ali nije imao mnogo posla jer je svih šest udaraca protivničkih igrača išlo van okvira gola.

U kvalifikacijama za drugo po jačini evropsko takmičenje, u kojima nastupaju tri srpska kluba, bilo je mnogo ekipa sa ovih prostora, a prvo neprijatno iznenađenje doživela je Priština. Tim sa Kosova je odigrao 210 minuta bez golova sa luksemburškom Folom i na kraju takmičenje završio posle lošijeg izvođenja jedanaesterca.

Vardar je i drugi susret izgubio od Pjunika iz Jerevana, pa je poražen sa ukupni 3:0, dok su Sarajevo, Maribor, Molde i Slovan iz Bratislave lagano opravdali ulogu favorita u svojim dvomečima.

Crnogorci neće imati mnogo razloga za zadovoljstvo – nakon ispadanja Rudara od Partizana (dva puta po 3:0), ispali su i OFK Titograd i podgorička Budućnost. Titograd je dopustio preokret Torshavnu (1:2) posle 0:0 na Farskim Ostrvima, a Trenčin je sa 1:1 potvrdio trijumf od 2:0 nad Budućnosti.

Prošli su još Nordsjeland, Kopenhagen, Apolon, Kajrat Almati...

Makabi je prošao, ali  ugled izraelskog fudbala ukaljao je Beitar iz Jerusalima. Gruzijska Čikura je napravila iznenađenje i kao gost slavila u Izraelu – 2:1.

Posle remija bez golova u prvom meču činilo se da će domaćin nekako uspeti da slomi otpor gostiju. Beitar je poveo u pravom trenutku. Igrao se 62.minut kada je nekadašnji krilni fudbaler crveno-belih Idan Vered pogodio gruzijsku mrežu.

Međutim, onda je usledio šok. Za samo deset minuta Kakubava i Degubava su iskreirali preokret za šok u Jerusalimu.

Malo je nedostajalo da vidimo još jedno iznenađenje. Nekadašnji učesnik Lige šampiona pošteno se igrao vatrom protiv finskog Kupsa. Gosti su u 71.minutu poveli i izjednačili ukupan rezultat.

Međutim, Kopenhagen je uhvatio poslednji voz i izjednačio iz penala.