ЛШ: Срби гурали Видеотон до Лудогореца!

Лазовић и Шћеповић одвели Видеотон у друго коло.  Захваљујући погоцима српских интернационалаца мађарска екипа МОЛ Види, односно Видеотон, пласирала се у друго коло квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 17.07.2018 | 23:10
Данко Лазовић и Марко Шћеповић стрелци за МОЛ Види у победи против Диделанжа.

МОЛ Види је на свом терену у реваншу савладао луксембуршки Диделанж са 2:1, а стрелци су били Данко Лазовић и Марко Шћеповић.

Лазовић је у 18. минуту донео предност мађарском шампиону коју води тренер Марко Николић, да би у 54. гост успео да изједначи преко Кутуријеа.

Ипак, само четири минута касније Шћеповић тресе мрежу Диделанжа и одводи свој тим у други круг.

Тамо их извесно чека Лудогорец који није имао тежак посао против Крусејдерса.

Вечерас смо могли да присуствујемо и једном од највећих преокрета у историји квалификација, пошто је велшки ТНС надокнадио четири од пет погодака колико је примио од Шкендије пре неколико дана.

Сада су стрелци за домаће били Ебе, Редмонд, Кабанго и Бирн, али то није довољно да се анулира 5:0 и македонски представник се некако извукао.

Стрепео је Видеотон предвођен Марком Николићем и триом српских нападача до краја двомеча са Диделанжом.

Шампион Луксембурга се жестоко борио и само га је гол делио од проласка у другу рунду квалификација за Лигу шампиона. Тамо ће, после 1:1 у првом мечу и победе 2:1 на Панчо арени Пушкаш академије, првак Мађарске.

Тренер МОЛ Видија или клуба некада познатог под именом Видеотон, Марко Николић, као и нападачи Данко Лазовић, Марко и Стефан Шћеповић, успешно су пребродили прву препреку.

Али, није било лако.

Иако је Лазовић већ у 18. минуту постигао гол, гости се нису предавали. Клемен Кутрије је у 54. минуту вратио утакмицу у егал.

Међутим, само четири минута касније у стрелце се уписао и Марко Шћеповић. Тај погодак је био довољан да Мађари прођу и изборе још најмање два меча у квалификацијама за Лигу шампиона.

Ипак, наредни ривал је далеко тежи и озбиљнији - бугарски Лудогорец.

- стаза шампиона

*Сутјеска (Црна Гора)/Астана (Казахстан) – Мидтјланд (Данска)
Лудогорец (Бугарска) - МОЛ Види (Мађарска)
*Кукеши (Албанија) - Карабаг (Азербејџан)/Олимпија (Словенија)
* Клуж (Румунија) – Малме (Шведска)
*Динамо (Хрватска) - Хапоел Бер Шева (Израел)
* Црвена звезда - Судува (Литванија)
* БАТЕ (Белорусија) - ХЈК (Финска)
* Шериф (Молдавија) – Торпедо (Грузија) - Шкендија (Македонија)
Легија (Пољска) - Зрињски (БиХ)/Трнава (Словачка)
* Селтик (Шкотска)/Алашкерт (Јерменија) - Розенборг (Норвешка) – Валур (Исланд)

- стаза лига

*ПАОК (Грчка) – Базел (Швајцарска)
*Ајакс (Холандија) – Штурм (Аустрија)

Прве утакмице другог кола квалификација за Лигу шампиона играју се 24. и 25. јула, а реванши су на програму 31. јула и 1. августа. Жреб за треће коло одржаће се 23. јула.

Извор: Б92/мондо.рс