LŠ: Srbi gurali Videoton do Ludogoreca!

Lazović i Šćepović odveli Videoton u drugo kolo.  Zahvaljujući pogocima srpskih internacionalaca mađarska ekipa MOL Vidi, odnosno Videoton, plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbal 17.07.2018 | 23:10
Danko Lazović i Marko Šćepović strelci za MOL Vidi u pobedi protiv Didelanža.

MOL Vidi je na svom terenu u revanšu savladao luksemburški Didelanž sa 2:1, a strelci su bili Danko Lazović i Marko Šćepović.

Lazović je u 18. minutu doneo prednost mađarskom šampionu koju vodi trener Marko Nikolić, da bi u 54. gost uspeo da izjednači preko Kuturijea.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Šćepović trese mrežu Didelanža i odvodi svoj tim u drugi krug.

Tamo ih izvesno čeka Ludogorec koji nije imao težak posao protiv Krusejdersa.

Večeras smo mogli da prisustvujemo i jednom od najvećih preokreta u istoriji kvalifikacija, pošto je velški TNS nadoknadio četiri od pet pogodaka koliko je primio od Škendije pre nekoliko dana.

Sada su strelci za domaće bili Ebe, Redmond, Kabango i Birn, ali to nije dovoljno da se anulira 5:0 i makedonski predstavnik se nekako izvukao.

Strepeo je Videoton predvođen Markom Nikolićem i triom srpskih napadača do kraja dvomeča sa Didelanžom.

Šampion Luksemburga se žestoko borio i samo ga je gol delio od prolaska u drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona. Tamo će, posle 1:1 u prvom meču i pobede 2:1 na Pančo areni Puškaš akademije, prvak Mađarske.

Trener MOL Vidija ili kluba nekada poznatog pod imenom Videoton, Marko Nikolić, kao i napadači Danko Lazović, Marko i Stefan Šćepović, uspešno su prebrodili prvu prepreku.

Ali, nije bilo lako.

Iako je Lazović već u 18. minutu postigao gol, gosti se nisu predavali. Klemen Kutrije je u 54. minutu vratio utakmicu u egal.

Međutim, samo četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Marko Šćepović. Taj pogodak je bio dovoljan da Mađari prođu i izbore još najmanje dva meča u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Ipak, naredni rival je daleko teži i ozbiljniji - bugarski Ludogorec.

- staza šampiona

*Sutjeska (Crna Gora)/Astana (Kazahstan) – Midtjland (Danska)
Ludogorec (Bugarska) - MOL Vidi (Mađarska)
*Kukeši (Albanija) - Karabag (Azerbejdžan)/Olimpija (Slovenija)
* Kluž (Rumunija) – Malme (Švedska)
*Dinamo (Hrvatska) - Hapoel Ber Ševa (Izrael)
* Crvena zvezda - Suduva (Litvanija)
* BATE (Belorusija) - HJK (Finska)
* Šerif (Moldavija) – Torpedo (Gruzija) - Škendija (Makedonija)
Legija (Poljska) - Zrinjski (BiH)/Trnava (Slovačka)
* Seltik (Škotska)/Alaškert (Jermenija) - Rozenborg (Norveška) – Valur (Island)

- staza liga

*PAOK (Grčka) – Bazel (Švajcarska)
*Ajaks (Holandija) – Šturm (Austrija)

Prve utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se 24. i 25. jula, a revanši su na programu 31. jula i 1. avgusta. Žreb za treće kolo održaće se 23. jula.

Izvor: B92/mondo.rs