ЕП до 20: Србија добила трилер против Италије!

Мусић за победу и прво место! Друга победа "орлића" на шампионату Европе у Хемницу остварена је у драматичној завршници.  Мусић погодио два одлучујућа пенала, Левер промашио победу! Фантастичан меч и тријумф играча Владе Јовановића.

Кошарка 16.07.2018 | 10:30
Новак Мусић 12 секунди пре краја је украо лопту, изнудио фаул и погодио два слободна бацања, за коначних Србија - Италија 79:78 (22:18, 15:22, 22:18, 20:20), у мечу 2. кола Д групе Европског У-20 првенства у Хемницу.

Млади "азури" имали су последњи напад и шут за победу, али га нису искористили.

Изабраници Владе Јовановића поправили су скор на 2-0 и ако у понедељак (15.45) забележе очекивану победу над Шведском, у осмину финала ће се пласирати са првог места у групи.

Феноменалан сусрет Србије и Италије на Европском првенство за играче до 20 година припао је Орлићима резултатом 79:78!

Све се решавало у последњем минуту. Прво је Србија ушла у проблем после два промашена слободна бацања Алексе Раданова, али је то поправио Новак Мусић са два погођена слободна бацања на 12 секунди пре краја. Орлићи су дошли на поен предности, Италија је имала напад за победу, али најбољи играч Италије Алесандро Левер није погодио.

Био је то прилично изједначен дуел током целог свог тока. Наизменично су четвртине добијали прво Србија па Италија. Све је то наговештавало да ћемо гледати неизвесну завршницу што се и обистинило. Вагао је резултат поен на једну, па на другу страну, да би коначно Србија изашла као победник.

Најефикаснији играчи у нашем тиму били су Милош Глишић са 16 поена и Александар Аранитовић са 13. Алекса Раданов је додао 11, а Бориша Симанић девет.

Код Италијана је најефикаснији био Давиде Морети са невероватних 29 поена, док је трагичар Алесандро Левер дао 16.

Србија сада има скор 2-0 у групи Д Европског првенства. Врло вероватно је обезбедила прво место у групи.

СРБИЈА: Марјановић 8, Вуликић 8, Аранитовић 13, Мусић 4, Беслаћ 8, Тадић, Раданов 11, Степановић, Симанић 9, Глишић 16, Ђорђевић 2, Момиров.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО У20 - 2. КОЛО ГРУПНЕ ФАЗЕ